Fot. Alec Lisefsky - Tiny Project.

Zobacz galerię [24 zdjęć]

Fot. Alec Lisefsky - Tiny Project.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
09 kwi 2014 13:48

Najmniejszy dom świata. 15 m2 też można urządzić funkcjonalnie!

Czy da się mieszkać na 15 m2? Alek Lisefsky, twórca projektu Tiny House przekonuje, że tak. Zobaczcie jego niezwykły dom, w którym zmieściło się wszystko, co do życia potrzebne.

Marzeniem Aleca było mieszkać taniej, prościej i bliżej natury. Z daleka od zgiełku, bez masy niepotrzebnych przedmiotów, które się zbiera latami i które nic nie wnoszą do twojego życia. Bez ciągłego wysiłku żeby zarobić na drogie mieszkanie, jego wyposażenie i utrzymanie. Dlatego wymyślił Tiny Project: piętnastometrowy dom, w którym zamieszkał razem ze swoją dziewczyną Anjali i psem o imieniu Anya. A że to dom na kółkach, można z nim podróżować tam, gdzie mają ochotę.

Moim celem było wybudowanie naprawdę małego domu - mówi Alec. - Takiego, który pozwoli mi żyć prościej, bez pomieszczeń do gromadzenia zbędnych rzeczy i chowania za nimi przed światem. Takiego, który będzie bliższy przyrodzie i lokalnej społeczności, w którym będę żył zdrowszy i w zdrowszym związku. Bez drogiego czynszu i kredytu, który zmuszałby mnie do nieciekawej i niekreatywnej pracy przez całe życie i uniemożliwiałby mi podróże. Mieszkając w nim czuję, że  jestem wolny, że poświęcam w życiu czas temu, co jest naprawdę ważne. To bardzo miła sercu idea!

Na piętnastometrowej powierzchni Alec zmieścił wszystkie potrzebne funkcje. Jest strefa wypoczynkowa z wygodną kanapą, sprytnie zagospodarowane półki na książki, które chętnie czytają mieszkańcy, biurko do pracy, stół jadalniany z krzesłami, malutka kuchnia. Duże okna wpuszczają sporo dziennego światła. Na anresoli znalazło się miejsce na sypialnię - duże łóżko swobodnie mieści dwie osoby. W małej łazience mieści się sedes, umywalka, ale też kabina z deszczownicą. Jak mówi Alec, to wszystko, czego potrzebują do życia. 

Źródło zdjęć: Alec Lisefsky, www.tiny-project.com

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • figofagot, 2014-04-10 09:44:09

    no przecież ten projekt otwiera nowe perspektywy przed polskim mieszkalnictwem. ten pan mógłby to opatentować i zostać milionerem!

POLECAMY W SERWISACH