Meble w salonie ustrojone zostały w patchworkowe koce i szydełkowe narzuty. Dzięki nim pokój nabrał ciepłego i przytulnego charakteru. Orientalne dodatki świetnie się komponują z kolorowymi drobiazgami od Rice. Fot. Sian Williams/Narratives.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Meble w salonie ustrojone zostały w patchworkowe koce i szydełkowe narzuty. Dzięki nim pokój nabrał ciepłego i przytulnego charakteru. Orientalne dodatki świetnie się komponują z kolorowymi drobiazgami od Rice. Fot. Sian Williams/Narratives.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 sty 2012 10:38

Patchwork we wnętrzu: kolorowy wystrój wnętrza stylowego domu

Charlotte Hednam-Gueniau to projektantka i założycielka duńskiej firmy Rice. Dziś zapraszamy Was w barwną podróż do Hverringe, jej niezwykłego osiemnastowiecznego domu w Danii.

Charlotte, jej mąż Philippe, córka Selma i syn Max mieszkają na urokliwych przedmieściach Odense, w posiadłości zbudowanej, bagatela, w 1768 roku! Mimo prawie trzystuletniej historii ich dom to prawdziwe królestwo życia, kolorowy miks tradycji i nowoczesności, zabawny i pełen zaskakujących połączeń barw i materiałów. Charlotte, która przez 15 lat mieszkała wraz z mężem w Paryżu, zdecydowała się na przeprowadzkę do rodzinnej Danii po narodzinach syna. W tym samym czasie wystartowała marka Rice, owoc pracy Charlotte i jej przyjaciela, Hansa, która w szybkim czasie osiągnęła na duńskim (i nie tylko) rynku duży sukces.

- Zamieszkaliśmy w Hverringe w 2005 roku – wspomina Charlotte. – I od razu kompletnie zauroczyła nas ogromna przestrzeń domu, jego funkcjonalność i piękne wiejskie otoczenie. Został zbudowany w XVIII wieku jako oficyna pobliskiego zamku Hverringe, który na szczęście również zachował się do czasów dzisiejszych, a co więcej, jest ciągle w rękach tej samej rodziny Iuel-Reventlow i cieszy nasze oczy po drugiej stronie jeziora. Kiedy się wprowadzaliśmy, dom był w naprawdę niezłym stanie i właściwie jedynym, czego wymagał, było dodanie kolorów i nadanie mu indywidualnego charakteru, tak by stał się zupełnie „nasz”.

Przestrzeń i światło

Właściciele zdecydowali część ścian pomalować, a część zostawić białych, aby dodać wnętrzu światła i „powietrza”. W niektórych pomieszczeniach (takich jak kuchnia czy pokoje dzieci) postawili na wzorzyste kolorowe tapety. - Dzięki kolorom domy stają się szczęśliwsze – mówi Charlotte.

- Nigdy nie powinniśmy się bać kolorystycznych eksperymentów we wnętrzu. Przecież kolor zawsze można zmienić, prawda? A i moda, i nasze nastroje zmieniają się bez przerwy, dlatego nasz dom często przechodzi różne barwne metamorfozy.

Na pierwszy rzut oka widać, że właściciele lubią eklektyzm i kontrasty. W pokoju dziennym nowoczesne sofy nakryto tradycyjnymi patchworkowymi narzutami. Nowoczesne krzesła bezkolizyjnie sąsiadują ze stylowymi komodami-antykami, a kolorowe dekoracje i drobiazgi otrzymane na przestrzeni lat od przyjaciół tworzą jedyny w swoim rodzaju i pełen kolorów charakter, tak typowy zresztą także dla samej marki Rice. Sprawdza się on zwłaszcza w czasie długiej zimy.

- Grudzień i styczeń, Święta Bożego Narodzenia i czas, który po nich następuje zawsze są w naszej rodzinie wyjątkowe – wspomina Charlotte. - To w naszym domu zbiera się cała rodzina i nasi przyjaciele. Zaczynamy świętować już 21 grudnia, sami wykonujemy wszystkie świąteczne i zimowe dekoracje, dzieci zapalają kolorowe światła w domu i na zewnątrz. Patrząc od strony jeziora nasz dom zimą wygląda jak najpiękniejsza na świecie magiczna kula kolorowego światła. I za to go kochamy!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • funite-pl, 2012-08-07 09:35:30

    bujany fotel :) to jest to :)

POLECAMY W SERWISACH