Wysoki sufit i wszechobecna biel nadają wnętrzu salonu wrażenia przestronności. Proste półki, lekki stoli kawowy i fotel na szczupłych nogach oraz oświetlenie pozbawione ozdobnych abażurów wpisują się w świeżą aranżację. Fot. Stadshem.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Wysoki sufit i wszechobecna biel nadają wnętrzu salonu wrażenia przestronności. Proste półki, lekki stoli kawowy i fotel na szczupłych nogach oraz oświetlenie pozbawione ozdobnych abażurów wpisują się w świeżą aranżację. Fot. Stadshem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
16 paź 2016 10:45

Piękne, jasne wnętrze w klasycznym stylu

Urokliwe, romantyczne mieszkanie w starej kamienicy z 1914 roku jest pełne światła i przytulnego klimatu.

Czteropokojowe mieszkanie o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych zachwyca przestronnością, jasnymi kolorami i romantycznymi, przytulnymi dekoracjami. Chłodna kolorystyka miesza się tutaj z domowym klimatem. 

Mieszkanie ma oryginalny układ pomieszczeń. Przez środek poprowadzono główny ciąg komunikacyjny w postaci długiego korytarza z bezpośrednim dostępem do kuchni, łazienki, dwóch sypialni i salonu. Oprócz pięciu pomieszczeń dostępnych z holu, mieszkanie "skrywa" również trzy dodatkowe pokoje.

Jednym z nich jest sypialnia, do której wejdziemy z poziomu kuchni, drugim kolejna sypialnia połączona drzwiami z salonem. Oprócz tego w mieszkaniu znajduje się również niewielki gabinet w kubiku, wkomponowanym w przestrzeń sypialni, sąsiadującej z salonem. Na balkon z kolei wyjdziemy poprzez kuchnię. Rozkład mieszkania oraz jego architektura nawiązują do starych tradycji projektowych. W pokojach królują wysokie sufity, a drzwi, oddzielające salon, pełniący jednocześnie funkcję pokoju przechodniego, od sąsiadującej sypialni - wzorem starego budownictwa - są podwójne i również wysokie. 

We wnętrzu, jak na styl skandynawski przystało, króluje biel i drewno. Ściany wszystkich pomieszczeń, sufity oraz drzwi są pomalowane na biało. Podłogę pokrywają belki drewniane, pokryte bardzo jasną, szarą farbą. W łazience na ścianach wyłożono klasyczne białe kafle.

W żadnym wypadku nie można jednak mówić o aranżacyjnej nudzie. Wnętrzu charakteru dodają ciemnoszare, czarne i granatowe tekstylia, które efektownie kontrastują z otaczającą bielą oraz cieplejsze akcenty w kolorach brązu. W łazience z kolei postawiono na stylową, monochromatyczną kombinację czerni i bieli. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Stadshem.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Graża, 2016-10-27 16:10:52

    Skórzane krzesło widzę w swoim salonie. Pasowałby idealnie. Do niego dobrałabym reprodukcję, ta Klimta by pasowała

POLECAMY W SERWISACH