Dominujące w salonie szarości przełamano jednym, intensywnym akcentem kolorystycznym. Na podłodze leży kosmaty dywan o pięknej barwie głębokiego indygo. Fot. Vastanhem.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Dominujące w salonie szarości przełamano jednym, intensywnym akcentem kolorystycznym. Na podłodze leży kosmaty dywan o pięknej barwie głębokiego indygo. Fot. Vastanhem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
30 paź 2016 10:30

Pomysł na mieszkanie w stylu skandynawskim

Prostota zamknięta w śnieżną biel, delikatne szarości i naturalne drewno. Dominujące w tym mieszkaniu jasne barwy przełamano pięknymi odcieniami błękitu.

Zlokalizowane w niewielkim szwedzkim miasteczku Kålgården mieszkanie, podobnie jak miejscowość, jest oazą spokoju. Skąpane w jasnych kolorach, zachwyca śnieżną bielą, różnymi tonacjami szarości i elementami z naturalnego drewna. Nudzie zapobiegają jednak akcenty w mocniejszych kolorach, jak turkusy i indygo. 

Mieszkanie ma delikatnie asymetryczny kształt. Wzdłuż skośnej ściany urządzono hol, schowek, łazienkę i aneks kuchenny w postaci jednorzędowej zabudowy. Kuchnię od salonu oddziela półścianka działowa, na której od strony pokoju dziennego zainstalowano TV. Rozwiązanie pozwala symbolicznie wydzielić poszczególne funkcje strefy dziennej, bez jednoczesnego blokowania światła i przytłaczania przestrzeni.

Salon otaczają z dwóch stron cztery sypialnie oraz mała łazienka. Jedną z sypialni skomunikowano bezpośrednio z salonem, ma ona również dostęp do balkonu. Każdą z przestrzeni do spania urządzono w zupełnie odmiennym stylu. Pierwsza jest w przeważającej części biała i oszczędna w wyrazie, do drugiej zaproszono szarości, co zbudowało przytulną atmosferę, kolejna to wnętrze-pracownia plastyczna, a sypialnia połączona z drzwiami z salonem - miejsce spania i pracy, z praktycznym biurkiem przy jednej ze ścian. 

Mieszkanie urządzono w nowoczesnym stylu skandynawskim. Dominuje tutaj prostota i funkcjonalność, zamknięte w jasne kolory, z dużą ilością bieli i drewnianą podłogą. Brak tutaj zbędnych dodatków, dominują niczym niezmącone, duże powierzchnie, a przytulność budują głównie tekstylia i drewno. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Vastanhem.se.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Graża, 2016-11-10 12:16:45

    świetna ściana i fajnie wyeksponowane obrazy chociaż ich wzór jak dla mnie trochę nietrafiony. Jakieś plamy, obrazy zupełnie nic nie przedstawiają.

POLECAMY W SERWISACH