W białym salonie uwagę przyciąga ściana wykończona w całości cegłą. Wprowadza do wnętrza nieco surowego klimatu, korespondując z industrialnym oświetleniem. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

W białym salonie uwagę przyciąga ściana wykończona w całości cegłą. Wprowadza do wnętrza nieco surowego klimatu, korespondując z industrialnym oświetleniem. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 paź 2014 10:23

Pomysł na piękne, białe wnętrze

Urokliwe wnętrze dwupokojowego mieszkania zachwyca dekoracjami z początków XX wieku i funkcjonalną aranżacją. Dominująca biel i duża ilość dziennego światła nadają mu z kolei energetyzującego klimatu.

Odnowione i pomalowane na biało stare drewniane deski, rozety i sztukaterie na suficie, zabytkowy piec w rogu sypialni, czy zaokrąglona ściana wykończona fabryczną cegłą. Wszystkie te elementy sprawiają, że to dwupokojowe mieszkanie urzeka swoim klimatem.

Piękne i funkcjonalne

Po wejściu do środka wita nas niewielki hol z podłogą wykończoną w czarno-białą szachownicę. Prowadzi on do przestronnego salonu, otwartego na jadalnię i kuchnię. Kuchnia, zlokalizowana w rogu mieszkania, została tak zagospodarowana, aby kuchenka wraz z okapem znalazły się w samym narożniku pomieszczenia. Rozwiązanie to pozwoliło na poprowadzenie dwóch długich funkcjonalnych blatów kuchennych po obu stronach kuchenki.

Mieszkanie zbudowano na planie dwóch pokoi zlokalizowanych w jednym rzędzie. Z salonu mamy bezpośredni dostęp do sypialni, w której zlokalizowano również niewielki gabinet oraz łazienki z garderobą.

Nowoczesność w starej kamienicy

We wnętrzu jest sporo kontrastów. Elementy oryginalnego wyposażenia oraz stylizowane meble w salonie i sypialni nadają wnętrzu mieszkania przysłowiowej „duszy”. Zamiłowanie do drewna i bieli charakterystyczne dla skandynawskiego stylu miesza się z surowymi akcentami. Pochwałą nowoczesności jest kuchnia, w której postawiono na minimalistyczne formy i gładkie powierzchnie.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Alvhem Makleri.

Zdjęcia: Alvhem Makleri.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • hanka, 2016-08-03 15:10:00

    Coś pięknego!

POLECAMY W SERWISACH