Na parterze znajduje się wygodna, otwarta część dzienna, którą łączy nie tylko wspólna przestrzeń, ale też nowoczesna stylistyka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [23 zdjęć]

Na parterze znajduje się wygodna, otwarta część dzienna, którą łączy nie tylko wspólna przestrzeń, ale też nowoczesna stylistyka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 cze 2014 12:45

Pomysł na przestrzeń? Dom bez podziałów, a jednak funkcjonalny

Otwarte, płynnie przenikające się przestrzenie doskonale łączą nowoczesność i funkcjonalność. Ten dom skrywa szalenie efektowne pomysły.

Marzyliśmy o dużym dom. Przestronnym, bardzo wygodnym – opowiada właścicielka. Dom miał być także oryginalny, zarówno jeśli chodzi o samą bryłę, jak i o wnętrze. Znalezienie gotowego projektu domu, spełniającego wszystkie te oczekiwania (i dodatkowo jeszcze posiadającego piwnicę) okazało się dość trudne. Właściciele zrezygnowali więc z dalszych poszukiwań. Postanowili znaleźć architekta, który wykona projekt specjalnie dla nich, dokładnie taki, o jakim marzą. I tak w dużym skrócie, dzięki pomocy rodziny i znajomych, trafili do Małgorzaty Galewskiej.

Dobrze rozpoczęta współpraca nie skończyła się jednak tylko na projekcie bryły domu. Była na tyle udana, że młode małżeństwo oddało w ręce Małgorzaty Galewskiej również aranżację wnętrza.

Projekt bryły i wnętrza za jednym zamachem

Projektując bryłę domu od razu myślałam o tym, jaki efekt przestrzenny uzyskamy w środku – tłumaczy projektantka. Zręcznie i z dużym wyczuciem połączyła to, co znajduje się na zewnątrz, z tym, co ma od zaoferowania wnętrze. To w pełni przemyślane i efektowne „zestawienie”.

Dom jest bardzo funkcjonalnie podzielony. Ma trzy kondygnacje. Poddasze zajmuje strefa nocna z wygodną, komfortową częścią przeznaczoną tylko dla rodziców oraz osobna dla dzieci. W pierwszej znajduje się duża sypialnia z łazienką i garderobą. W drugiej zaś każde z dzieci ma pokój dla siebie.

Pokój dzienny wysoki na dwie kondygnacje

Całość spina hol połączony z przeszkloną antresolą, z której do razu widać zjawiskowy salon. Zachwyca już sama wysokość pomieszczenia. Wnętrze „otwiera” się w górę aż na dwie kondygnacje, dzięki czemu wydaje się jeszcze bardziej przestronne. Natomiast ogromne przeszklenia doświetlają nie tylko salon, ale całą płynnie przenikającą się strefę dzienną parteru i „zapraszają” ogród do słodkiego leniuchowania na kanapie.

W bliskim kontakcie z częścią wypoczynkową znajduje się jadalnia oraz kuchnia ze spiżarką. Układ kuchni w kształcie litery U oraz wyspa jest funkcjonalnym i bardzo wygodnym rozwiązaniem – tłumaczy Małgorzata Galewska. Wyspa dodatkowo przysłania także część roboczą – pozostaje one niewidoczna zarówno z salonu, jak i z jadalni. Strefę gospodarczą przeniesiono do piwnicy. Wygospodarowano tam także przestrzeń na siłownię i miejsce do zabaw dla dzieci.

Biel i szarości ocieplone drewnem

Wnętrze jest nowoczesne, ale i przytulne. Cała przestrzeń została spójnie zaprojektowana, zarówno pod względem zastosowanej kolorystyki, jak i materiałów wykończeniowych. Zimne w odbiorze biele i szarości ociepla dębowe drewno w ładnym, jasnym odcieniu. Kolory tworzą piękną kompozycję. Biel która występuje we wnętrzu w zdecydowanej większości, nadaje mu lekkości i optycznie powiększa jego powierzchnię – wyjaśnia projektantka.

Spokojną kolorystyczną bazę ożywia kilka mocniejszych akcentów. W salonie jest to tapeta z oryginalnym wzorem. Motyw zastosowany na jednej z najważniejszych ścian w stref dziennej wynika z kontynuacji projektu domu z zewnątrz. A duży wzór świetnie pasuje do takiej skali wnętrza – podkreśla Małgorzata Galewska.

W kuchni takim mocnym akcentem są ściany pokryte materiałem doskonale imitującym naturalny beton. To oryginalne rozwiązanie, które w przestrzeni roboczej prezentuje się bardzo ciekawie. Szary kolor fajnie kontrastuje z czarnym, graniowym blatem, doskonale pasuje również do białych mebli. Tak dobrane trio nadaje kuchni bardzo elegancki, stylowy charakter – mówi Małgorzata Galewska. Mocnych akcentów nie brakuje również w łazienkach. Z tym, że tu projektantka postawiła na intensywne, żywe kolory.

Tekst: Ewa Kozioł

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • furnite.pl, 2014-06-20 15:00:09

    przepiękne :)

POLECAMY W SERWISACH