Na 24 metrach kwadratowych znalazło się wszystko, co niezbędne, wygodnie mieszkać. Fot. Alvhem Makleri.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Na 24 metrach kwadratowych znalazło się wszystko, co niezbędne, wygodnie mieszkać. Fot. Alvhem Makleri.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
20 sie 2014 12:53

Pomysłowa kawalerka: 24 metry dobrze zaprojektowanej przestrzeni

Aranżacja jednopokojowego mieszkania to jest dopiero wyzwanie! Jak zaprojektować tak małą powierzchnię, aby dało się tu wygodnie mieszkać? Zobaczcie jeden z pomysłów ze Szwecji.

Małe mieszkanie w kamienicy z 1029 roku zaaranżowano w bielach i stonowanych szarościach. To zabieg celowy - wnętrze wydaje się dzięki temu większe, jaśniejsze i chłodniejsze. W pokoju znalazła się także pomysłowa biała zabudowa na wysoki połysk. Zaprojektowana na zamówienie, sięgająca sufitu, wyposażona w wygodne szafki, stała się centralnym miejscem do przechowywania w mieszkaniu, a jednocześnie jego niebanalną ozdobą. 

W niszy pod zabudową stanęła wygodna kanapa (oczywiście biała!) z poduszkami w szarościach i błękitach. Sprytna górna zabudowa pozwoliła na ustawienie naprawdę sporego mebla, na którym swobodnie siądą trzy osoby! Uzupełnieniem niewielkiej strefy wypoczynku jest prosty biały stolik kawowy i monochromatyczne dekoracje ścienne.

Sypialnia i salon - dwa w jednym

Jedno pomieszczenie wymusza w mieszkaniu konieczność zorganizowania w jednej przestrzeni dwóch, a nawet trzech stref funkcjonalnych: miejsca na wypoczynek, miejsca do spania oraz jadalni. Właściciele wybrnęli z tego problemu w sposób najlepszy z możliwych. Dzięki odpowiedniemu dobraniu sprzętów na małej przestrzeni zmieściło się także dwuosobowe wysokie łóżko, oświetlane światłem dziennym ze znajdującego się we wnęce okna. Natomiast przy wejściu do niewielkiego aneksu kuchennego wygospodarowano miejsce na małą, dwuosobową jadalnię. Białe drzwi prowadzą do garderoby, na którą przeznaczono osobną wnękę.

Kuchnia w formie aneksu, łazienka bez kabiny i brodzika

Malutki aneks kuchenny to absolutne minimum, które nie zadowoliłoby z pewnością wielu miłośników gotowania. Jest to jednak dobry wybór dla tych, którzy jadają na mieście i nie potrzebują wiele miejsca na kuchnię. Z kolei w łazience, choć niewielkiej, znalazło się miejsca na wszystkie niezbędne sprzęty. Dzięki rezygnacji z tradycyjnej kabiny z brodzikiem uzyskano sporo dodatkowej przestrzeni. 

Mieszkanie na sprzedaż, wystawione za pośrednictwem agencji Alvhem Makleri. Źródło zdjęć: Alvhem Makleri.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Barbara, 2014-08-22 12:08:11

    Zaprojektowana rzeczywiście dobrze, ale taki metraż to jednak koszmar.

POLECAMY W SERWISACH