Na powierzchni 36 m2 zmieściło się wszystko, co niezbędne do życia. Fot. SvenskFast.se

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Na powierzchni 36 m2 zmieściło się wszystko, co niezbędne do życia. Fot. SvenskFast.se
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
31 paź 2016 09:53

Pomysłowo urządzone małe mieszkanie

Jak wygodnie i stylowo urządzić się na 36 m2? Właściciele tego niewielkiego mieszkania to wiedzą! Zobaczcie ich pomysł na mały metraż.

Mieszkanie w centrum Sztokholmu ma niespełna 40 m2 powierzchni. Niełatwo było zaprojektować i urządzić je tak, aby spełniało wszystkie niezbędne funkcje, a przy tym prezentowało się elegancko i ponadczasowo. Efekt osiągnięto dzięki przemyślanemu rozplanowaniu przestrzeni, odpowiedniemu dobraniu kolorów oraz kilku odważnym decyzjom

W małych mieszkaniach stosuj jasne kolory!

Aby powiększyć optycznie przestrzeń, właściciele wnętrza postawili na niezawodną biel. W połączeniu z beżami i łagodnymi szarościami dała wrażenie lekkości, a przede wszystkim przestronności. Efekt ten spotęgowało dodatkowo zastosowanie odbijających światło powierzchni. Biel zagościła na ścianach w całym mieszkaniu, na frontach mebli w salonie i kuchni, a nawet na łazienkowych płytkach. Dobrze komponuje się z jasną kolorystyką drewnianych podłóg, a także beżowymi obiciami mebli i jadalnianych krzeseł. 

Sypialnia bez ścian dla odważnych

Właściciele nie chcieli rezygnować z oddzielnej sypialni. Jednocześnie jednak zależało im na przestronności i wrażeniu przestrzeni. Dlatego zdecydowali się na dość nietypowy krok - niewielką sypialnię oddzielili od otwartej strefy dziennej wyłącznie taflami szkła. Rozwiązanie to dodało wnętrzu charakteru i powiększyło optycznie mieszkanie, na pewno jednak nie każdemu przypadłoby do gustu. Czy dobrym pomysłem jest wystawianie tej, jak by nie było, intymnej przestrzeni na widok "publiczny"? Pozostawiamy to waszemu osądowi. Podobnie jak galerię zdjęć z tego mieszkania, które prezentuje się wyjątkowo ciekawie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Graża, 2016-11-10 12:10:36

    Świetnie zrobiona sypialnia chociaż ja dałabym normalną ściankę a nie szklaną. Dzięki temu powiesiłabym ulubione obrazy na płótnie a sypialnia byłaby oddzielnym pokojem

POLECAMY W SERWISACH