Skandynawskie mieszkanie pięcioosobowej rodziny. Fot. Westwing

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Skandynawskie mieszkanie pięcioosobowej rodziny. Fot. Westwing
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
31 paź 2017 15:06

Rodzinne wnętrze. Tak mieszka dziennikarka modowa

Dwoje dzieci, pies i śnieżnobiała sofa? W mieszkaniu Luci Pontarin wszystko jest możliwe! W ulubionym stylu skandynawskim urządziła całe mieszkanie, nawet pokój dziecięcy.

Mieszka tu pięcioosobowa rodzina (mąż Luci Marco, córka Ava, syn Luca i pies Marie). Wystrój utrzymanego w białej kolorystyce salonu uzupełniają barwne dodatki, które zapewniają ciekawy kontrast. To przytulne, a jednocześnie pełne lekkości, przestronne wnętrze.

Lucia lubi wnętrzarskie klasyki, na przykład krzesła Eames i String (oczywiście białe) i zestawia je z ciemnym drewnem oraz szaroniebieskimi odcieniami. Jest prawdziwą miłośniczką grafik, obrazków i zdjęć z podróży. Pogrupowane na ścianach w fantazyjne kompozycje przykuwają wzrok wszystkich, którzy wchodzą do pokoju. Ale Lucia ma też duży zmysł praktyczny. Kanapę przykrywa zdejmowany pokrowiec, a część dekoracji na ścianach to umiejętnie wkomponowane w wystrój pomieszczeń prace plastyczne jej dzieci oraz zdjęcia najbliższych.

Uwagę zwraca również pokój dziecięcy w stylu skandynawskim. Luci zależało, żeby pokój Avy był odpowiedni do jej wieku, ale jednocześnie pozbawiony utartych, „księżniczkowych” schematów. Stąd też dodatki takie jak tapeta w czarne kropki. W pokoju córki znajdują się również rzeczy, które Lucia zrobiła samodzielnie — haftowane obrazki poszewki na poduszki. Dzięki nim pokój ma bardziej indywidualny charakter. Zależało nam, żeby wystrój pokoju Avy pasował do reszty mieszkania. Nie chcieliśmy wprowadzać do niego nowych kolorów. To ważne, aby mieć spójną koncepcję. Zwłaszcza, jeśli pokój dziecięcy znajduje się bezpośrednio obok salonu i jadalni.

Sypialnia ma raczej minimalistyczny wystrój. Pojawia się tu jednak wiele osobistych akcentów. Na przykład zrobiona przez Lucię girlanda powieszona nad przewijakiem Lucasa. Oczywiście na co dzień nie udaje się uniknąć porozrzucanych zabawek i odcisków rąk na szybach, ale, jak podkreśla Lucia, najważniejsze to zachować dystans i ciągle wypatrywać nowych możliwości na uzupełnienie aranżacji o coś nowego.

Za udostępnienie zdjęć dziękujemy marce Westwing.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH