Kabinę prysznicową z imponującym przeszkleniem wykonano na zamówienie. Posadzkę wyłożono czarno-białą mozaiką w pasiasty wzór. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kabinę prysznicową z imponującym przeszkleniem wykonano na zamówienie. Posadzkę wyłożono czarno-białą mozaiką w pasiasty wzór. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
14 maj 2014 20:39

Skandynawski styl: zobacz pomysłowe poddasze

To niezwykłe wnętrze. Świetliste, przestrzenne, urządzone z pomysłem i dobrym smakiem. Zachwyca minimalistyczną formą i niebanalnymi dodatkami wykonanymi na zamówienie, a więc i niepowtarzalnymi.

Dom jest ostoją, miejscem, gdzie można się odciąć od rzeczywistości, ale i miło spędzić czas w gronie najbliższych. Powinien być więc wyrazem tego kim się jest i jaki styl życia prowadzi. Dokładnie tak, jak w tym domu, którego właściciele kochają podróże, sztukę i kontakt z naturą. Dzięki tej kompilacji powstało jasne i przestrzenne mieszkanie o bardzo nowoczesnej formie z akcentami nawiązującymi do klasyki.

Patent na poddasze: jasne kolory, prostota, różne faktury

Przekraczając próg domu, mamy wrażenie, że właśnie odwiedzamy nieco odmienny świat, niż ten, który jest nam znany. To bardzo odważne wnętrze, choć jednolite i proste w formie. Właśnie prostota ta świadczy o dobrym guście i wyczuciu właścicieli oraz projektantek, które wymagania swoich klientów potrafiły zgrabnie zebrać w spójną całość i nadać im realną postać.

Jednolita kolorystyka subtelnie przełamana została różnicami faktur zastosowanych na okładzinach ściennych. Stąd oprócz gładkich ścian spotykamy tu postarzaną cegłę czy podbitkę dachową – wszystkie w kolorze białym.

Prysznic na poddaszu

Ujednolicona przestrzeń podzielona została właściwie nie fizycznie, a tematycznie. Na półpiętrze znajduje się część otwarta dla gości i rodziny, gdzie zorganizowano salon telewizyjny. Poddasze, to z kolei prywatna część właścicieli z wydzielonym miejscem na sypialnię, garderobę, łazienkę, gabinet i duży prysznic zlokalizowany w centralnej części.

Kabina wykonana została z prostych tafli szkła, dzięki czemu powierzchnia nie straciła na przestrzenności. Wręcz przeciwnie – potęgują ją odbicia otoczenia w gładkich powierzchniach szyb. Efekt ten dodatkowo wzmacnia światło dzienne wpadające przez okna połaciowe. Można wziąć prysznic w promieniach słońca lub zasypiać wpatrując się w gwiazdy.

Mozaika w łazience

Wchodząc do łazienki nie można oprzeć się wrażeniu, że za chwilę weźmiemy kąpiel na lazurowym wybrzeżu. To zasługa połyskującej mozaik i luster, zamontowanych wokół wanny, tworzących efekt nieskończoności. Ściany zdobi płytka ceramiczna, która dzięki sprytnemu ułożeniu, doskonale imituje strukturę muru.

Wysoka umywalka stanęła na drewnianym blacie, a pod nim zamontowano jeszcze funkcjonalną szafkę z szufladami. Lustro nad umywalką ma prostą formę, bez ram, tylko z frezowanymi rantami. Pomysł na łazienkę, to inspiracja tropikami i oceanem. Jak widać ma to wiele wspólnego z zamiłowaniem właścicieli do dalekich podróży.

Meble na zamówienie

Większość mebli oraz grzejników wykonano według indywidualnego projektu. Inwestorzy wyróżniają się wysokim wzrostem, dlatego ergonomia i funkcjonalność stały się najważniejszym aspektem w trakcie projektowania.

Wnętrze domu w Milanówku jest niezwykle spójne stylistycznie. Żadne z pomieszczeń nie jest oderwane od przyjętych założeń, wszystko ze sobą koresponduje. I właśnie to sprawia, że wnętrze zachwyca. Jest nietuzinkowe, eleganckie, z dodatkiem dobrego designu. Nawet domowy zwierzak odnalazł tu swój indywidualny, koci świat.

Tekst: Justyna Majkowska

AUTORKI PROJEKTU: ARCH. AGNIESZKA ZAREMBA, ARCH. MAGDALENA KOSTRZEWA-ŚWIĄTEK, TISSU ARCHITECTURE

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-05-15 09:32:33

    wprowadzamy się natychmiast :)

POLECAMY W SERWISACH