Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Pokój dzienny ozdabiają plakaty w stylu retro. Fot. Stadshem.

Pokój dzienny ozdabiają plakaty w stylu retro. Fot. Stadshem.
  • Autor: Justyna Łotowska
  • 01 lis 2016 10:48

Skandynawskie wnętrze: biała aranżacja w stylu vintage

Mieszkanie w starej kamienicy z 1903 roku znajduje się w historycznym centrum Goteborga. Typowy skandynawski wystrój wnętrza łączy się tu w piękny duet ze szlachetnym stylem vintage.

Ponadstuletnie mieszkanie o powierzchni 66 m2 zachwyca wysokimi sufitami, dużymi oknami, ciepłym jasnym drewnem na podłogach i nieskazitelną bielą ścian. W wysokim salonie z oknami w niszach jest jasno i przestronnie, ale także przytulnie. Wyposażenie łączy styl vintage z odrobiną nowoczesności i skandynawską prostotą, choć piękne grafiki i plakaty na ścianach przypominają o historycznym dziedzictwie tego miejsca. 

W stylu retro, ale prosto i naturalnie

Pomimo akcentów w klimacie retro nie mamy wrażenie jakby cofnął się tu czas. Aranżacja wnętrza w zaskakująco udany sposób łączy przeszłość z nowoczesnością - meble i dodatki starannie dobrano, unikając wrażenia zagracenia, postawiono na prostotę rozwiązań, stonowaną kolorystykę, nie uciekano także przed industrialnymi akcentami, takimi chociażby jak przemysłowa żarówka wisząca w pokoju dziennym.

Stuletni piec kaflowy w sypialni

Z salonu podwójne wiekowe drzwi prowadzą do stylowej sypialni. Urządzona w bieli zachwyca przede wszystkim efektownym historycznym piecem kaflowym, którego urodę wydobywa biel ścian i oszczędna, dosyć nowoczesna aranżacja. Blisko stąd do niewielkiej łazienki - białe płytki nawiązują do historii wnętrza i dobrze wpisują się w stylistykę vintage

Kuchnia w klimacie vintage

Typowa skandynawska kuchnia jest prosta i utrzymana w stylu retro. Proste białe szafki, drewniany blat i nawiązujące do przeszłości białe kafle tworzą niezobowiązującą, przytulną atmosferę. Podobnie bezpretensjonalnie prezentuje się jadalnia z drewnianym stołem i klasycznymi giętymi krzesłami jak ze starych kawiarni. To idealne miejsce przy przysiąść na pyszną kawę z widokiem na gwarne miasto.

Źródło zdjęć: Stadshem Fastighetsmäkleri

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA