Właścicielom zależało na przestrzeni, wypełnionej światłem. Postanowiono zatem nie ograniczać jego dostępu zbędnymi tkaninami w oknach. Projekt i Fot. Soma Architekci.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Właścicielom zależało na przestrzeni, wypełnionej światłem. Postanowiono zatem nie ograniczać jego dostępu zbędnymi tkaninami w oknach. Projekt i Fot. Soma Architekci.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
02 kwi 2017 10:55

Skandynawskie wnętrze po polsku

Pani domu jasno określiła swoje oczekiwania: miało być prosto, oszczędnie i po skandynawsku! Według tych wytycznych powstał projekt mieszkania na warszawskiej Ochocie.

Zlokalizowane w budynku położonym nieopodal Parku Szczęśliwickiego mieszkanie przeszło gruntowną renowację. Architekci musieli zmierzyć się z bardzo niekorzystnym układem pomieszczeń na planie litery C, zaplanowanych wzdłuż długiego, nieoświetlonego korytarza. 

Twórcom projektu udało się jednak stworzyć jasne wnętrze pełne przestrzeni i światła. Na imponującym metrażu 130 metrów kwadratowych zaplanowano otwartą przestrzeń dzienną z salonem i aneksem kuchennym, cztery pokoje (po jednym dla każdego z domowników), przedpokój z korytarzem, w których zlokalizowano liczne schowki, oraz dwie łazienki. W powstałym wnętrzu zamieszkała czteroosobowa rodzina, z dwoma synami w wieku szkolnym. 

Stylistyka aranżacji mieszkania w dużym stopniu powstała w oparciu o współpracę architektów z właścicielką. Pani domu miała jasno określone wyobrażenie o swoim przyszłym lokum, które zakomunikowała projektantom, obdarzając ich jednocześnie dużym zaufaniem. Dzięki tak przebiegającej współpracy, niezwykle szybko udało się ukończyć proces twórczy. A efekty są naprawdę imponujące! 

W Warszawie powstało mieszkanie iście skandynawskie, przywodzące na myśl wnętrza zabytkowych szwedzkich kamienic. We wnętrzu króluje monochromatyczna kolorystyka, z jasną bazą w postaci białych ścian i drewnianej dębowej podłogi. Obecność drewna i dekoracyjne dodatki nadają pomieszczeniu przytulnego, domowego klimatu. 

Projekt: Soma Architekci

Zdjęcia: Soma Architekci

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH