Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ścianę nad blatem kuchennym wykończono pięknymi, tradycyjnymi kaflami w białym kolorze. Drewniany blat estetycznie kontrastuje ze stalowymi, połyskującymi frontami szafek i bielą na ścianach. Oświetlenie zapewniają minimalistyczne żarówki. Projekt i Fot. Soma Architekci.

Ścianę nad blatem kuchennym wykończono pięknymi, tradycyjnymi kaflami w białym kolorze. Drewniany blat estetycznie kontrastuje ze stalowymi, połyskującymi frontami szafek i bielą na ścianach. Oświetlenie zapewniają  minimalistyczne żarówki. Projekt i Fot. Soma Architekci.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 30 wrz 2016 08:29 (aktualizacja: 30 wrz 2016 10:41)

Skandynawskie wnętrze po polsku

Pani domu jasno określiła swoje oczekiwania: miało być prosto, oszczędnie i po skandynawsku! Według tych wytycznych powstał projekt mieszkania na warszawskiej Ochocie.

Zlokalizowane w budynku położonym nieopodal Parku Szczęśliwickiego mieszkanie przeszło gruntowną renowację. Architekci musieli zmierzyć się z bardzo niekorzystnym układem pomieszczeń na planie litery C, zaplanowanych wzdłuż długiego, nieoświetlonego korytarza. 

Twórcom projektu udało się jednak stworzyć jasne wnętrze pełne przestrzeni i światła. Na imponującym metrażu 130 metrów kwadratowych zaplanowano otwartą przestrzeń dzienną z salonem i aneksem kuchennym, 4 pokoje (po jednym dla każdego z domowników), przedpokój z korytarzem, w których zlokalizowano liczne schowki, oraz dwie łazienki. W powstałym wnętrzu zamieszkała czteroosobowa rodzina, z dwoma synami w wieku szkolnym. 

Stylistyka aranżacji mieszkania w dużym stopniu powstała w oparciu o współpracę architektów z właścicielką. Pani domu miała jasno określone wyobrażenie o swoim przyszłym lokum, które zakomunikowała projektantom, obdarzając ich jednocześnie dużym zaufaniem. Dzięki tak przebiegającej współpracy, niezwykle szybko udało się ukończyć proces twórczy. A efekty są naprawdę imponujące! 

W Warszawie powstało mieszkanie iście skandynawskie, przywodzące na myśl wnętrza zabytkowych szwedzkich kamienic. We wnętrzu króluje monochromatyczna kolorystyka, z jasną bazą w postaci białych ścian i drewnianej dębowej podłogi. Obecność drewna i dekoracyjne dodatki nadają pomieszczeniu przytulnego, domowego klimatu. 

Projekt: Soma Architekci

Zdjęcia: Soma Architekci

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA