Kuchnia z jadalnią i salonem tworzą wspólną otwartą przestrzeń. Dominują w niej chłodne odcienie bieli, szarości i błękitów. Cieplejszym akcentem są drewniany blat i beżowe zasłony w oknach. Fot. Decoroom.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Kuchnia z jadalnią i salonem tworzą wspólną otwartą przestrzeń. Dominują w niej chłodne odcienie bieli, szarości i błękitów. Cieplejszym akcentem są drewniany blat i beżowe zasłony w oknach. Fot. Decoroom.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
08 marz 2017 14:19

Sposób na małe wnętrze. Tak możesz je urządzić

Mieszkanie na ul. Przasnyskiej w Warszawie zostało stworzone dla młodego małżeństwa, rozpoczynającego wspólne życie. Wnętrze jest zatem świeże, przytulne i oczywiście... romantyczne!

Sercem niewielkiego mieszkania jest otwarta strefa dzienna, w obrębie której zlokalizowano kuchnię z jadalnią i komfortowy salon.

Znajdujące się na jednej powierzchni różne funkcje mieszkania odgraniczają umownie materiały wykończeniowe. Powierzchnię roboczą kuchni wykończono białą glazurą, ściany w salonie w całości pomalowano na szaro. Przestrzeń jadalni z kolei zaakcentowano poprzez naścienną tapetę w granatowe pionowe pasy.

Biele, szarości i granaty stanowią podstawę kolorystyczną wnętrza. W połączeniu z akcentami w jasnym odcieniu drewna tworzą kompozycję, która optycznie powiększa niewielką przestrzeń, nadając jej jednocześnie przytulnego wyrazu.

Płytki podłogowe imitujące deskę drewnianą oraz imitująca tradycyjne kafle biała glazura w pasie nad blatem kuchennym nadają wnętrzu skandynawskiego charakteru. Akcentem ze Skandynawii są także funkcjonalne meble z Ikei.

Funkcjonalność wnętrza w niczym nie ustępuje jednak urodzie pomieszczeń. Klasyczne białe meble kuchenne, przytulne firany i zasłony w oknach oraz motywy kwiatowe w sypialni budują we wnętrzu romantyczny nastrój. Kontrastuje on z nowoczesnymi rozwiązaniami – uchwytem na iPoda w kuchni, czy podwieszanym telewizorem na ścianie sypialni.

Łazienka to ostoja nowoczesnych form. Płaskie, minimalistyczne fronty mebli bez uchwytów, nablatowa prostokątna umywalka i kabina prysznicowa z odpływem liniowym wpisują się we współczesną estetykę.

Projekt: arch. wnętrz Agnieszka Zaranek, pracownia architektoniczna Decoroom

Zdjęcia: Decoroom.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH