Pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym. Fot. Stadshem.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym. Fot. Stadshem.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
24 cze 2014 14:41

To wnętrze musisz zobaczyć! Ma tylko 32 m2, a jaki efekt!

Małe mieszkanie w stuletniej kamienicy zachwyca niepowtarzalnym klimatem. Oryginalna cegła na ścianie, dębowe parkiety, pomieszczenia wysokie na prawie 4 metry - wszystko to sprawia, że wnętrze mimo małego metrażu jest świetnym miejscem do życia.

Mieszkanie w kamienicy z 1904 roku zostało w 2008 roku gruntownie odremontowane. Projektanci i właściciele postanowi zmienić tylko to, co niezbędne, pozostawiając wystrój mieszkania "jak z dawnych lat", choć w nieco unowocześnionej formie.

Cegła tworzy atmosferę

Głównym elementem dekoracyjnym jest oryginalna ceglana ściana w części dziennej. To mocny akcent, zwłaszcza że pozostałe ściany pomalowano na biało. Małej przestrzeni dodał jednak charakteru, a przede wszystkim podkreślił niepowtarzalny klimat starej kamienicy. Podobnie jak piękne dębowe parkiety na podłogach, skórzana sofa w stylu retro, stylowy dywanik oraz dekoracje. Duże okna w głębokich niszach wpuszczają dużo dziennego światła - wnętrze jest dzięki niemu jasne, lekkie i pełne życia.

Kuchnia nowoczesna, choć stylowa

Niewielki aneks kuchenny tworzą proste białe szafki z drewnianymi blatami. Typowa dla skandynawskiego stylu prostota i funkcjonalność zdały w tak małym wnętrzu egzamin na piątkę! Kuchnia nie przytłacza, jest lekka i nierzucająca się w oczy, a jednocześnie można tu wygodnie pracować! Dzieki sprytnemu wykorzystaniu przestrzeni na małej powierzchni wygospodarowano naprawdę dużo miejsca na kuchenne szafki - nawet nad drzwiami!  Znalazło się także miejsce funkcjonalną, a jednoczesnie stylową jadalnię z pięknymi giętymi krzesłami w stylu retro. 

Mała łazienka - postaw na biel

Niewielka, wyposażona w szklaną kabinę łazienka także wydaje się większa niż jest w rzeczywistości - to zasługa jasnej kolorystyki, która na małej powierzchni sprawdzi się najlepiej. Całość mieszkania sprawia wrażenie większe niż jest w rzeczywistości. A mały metraż nie powinien więc być, jak widać, wymówką: każdą powierzchnię można urządzić i funkcjonalnie, i ładnie.

Mieszkanie jest na sprzedaż, można je kupić ze pośrednictwem Stadshem.se.
Źródło zdjęć: Stadshem.se

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-06-25 15:52:42

    efekt niesamowity :)

POLECAMY W SERWISACH