Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W otoczeniu kominka ustawiono dwa wygodne fotele i ułożono przytylny dywan. Domownicy mogą usiąść i zrelaksować się przy ciepłych płomieniach. Fot. Stadshem.

W otoczeniu kominka ustawiono dwa wygodne fotele i ułożono przytylny dywan. Domownicy mogą usiąść i zrelaksować się przy ciepłych płomieniach. Fot. Stadshem.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 17 lis 2014 15:45 (aktualizacja: 19 lis 2014 09:48)

W szarościach i brązach. Tak urządzisz przytulne mieszkanie

Szarości w dekoracji wnętrz niemal nigdy nie wychodzą z mody. W tym sezonie są jednak szczególnie na topie. Zobacz przytulne skandynawskie wnętrze, urządzone w szarościach i brązach.

W połączeniu z delikatnymi brązami, szarości pozwalają uzyskać efekt ciepłego, przytulnego wnętrza. Są mniej radykalne niż biel, urzekają stonowanym spokojem, nie niosą ze sobą niebezpieczeństwa zbytniej sterylności wnętrza.

W 2,5 pokojowym mieszkaniu w przedwojennej kamienicy taka kombinacja barw, pozwoliła stworzyć eleganckie i bardzo domowe wnętrze, urzekające przytulnością.

Na powierzchni 71 metrów kwadratowych zaplanowano: hol, przechodzący płynnie w salę, w której zlokalizowano jadalnię, kuchnię, łazienkę, garderobę oraz sypialnię i salon. Kominek ustawiono w sali, która pełni jednocześnie funkcję holu, z bezpośrednim połączeniem po prawej stronie z salonem, a po lewej – z sypialnią.

Interesujący rozkład pomieszczeń zamknięto w delikatne, przytulne dekoracje, utrzymane w ograniczonej palecie kolorystycznej, od bieli do czerni, obejmującej wszystkie pośrednie odcienie szarości. Cieplejszymi akcentami są drewniany parkiet w naturalnym odcieniu drewna w holu i salonie oraz kącik kominkowy.

Nastrój przytulności budują w nim brązowe, oryginalne fotele, puchate narzuty, koszyki z drewnem opałowym oraz – oczywiście – żarzący się w kominku ogień. Szaro-brązowe mieszkanie rozświetlają białe meble, ściany i pomalowana na biało podłoga. Ich chłód delikatnie tonują brązowe elementy i przytulne tekstylia.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem

Zdjęcia: Stadshem

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA