Imponujący czarny kominek to niewątpliwy król domu. Fot. Gori Salvà.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Imponujący czarny kominek to niewątpliwy król domu. Fot. Gori Salvà.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
03 marz 2017 09:45

Wnętrze z betonem, a jednak przytulne

Choć to aranżacja prosta i minimalistyczna, dzięki neutralnym, ale ciepłym barwom inaturalnym materiałom jest przytulna i rodzinna.

Znajdujący się na Majorce dom o powierzchni 270 m2 to dzieło projektantki Margi Rotger. Nowoczesna rezydencja łączy w sobie industrialne elementy, takie jak wykonane z surowego betonu sufity, z harmonią natury. Podkreślają ją chociażby piękne dębowe podłogi, drewniane naturalne meble, miękkie tkaniny w uniwersalnych beżach i szarościach.

Projektantka zadbała, aby wnętrze nie było przeładowane, ale zależało jej również na atmosferze spokoju i rodzinnego ciepła. Dlatego, mimo że niewiele tu mebli, każdy z nich dobrano z ogromną starannością. 

Gwiazdą otwartej przestrzeni dziennej jest z pewnością imponujący kominek. Tak wyraźny element nie powinien mieć konkurencji, dlatego otaczają go kanapy w neutralnych beżach i równie stonowane krzesła przy jadalnianym stole. Indywidualnego charakteru wnętrzu dodaje wykonany na zamówienie regał, który mieści sporą biblioteczkę i audiotekę właścicieli.

Kuchnia z wyspą

Otwartą kuchnię oddziela od cześci wypoczynkowej duża wyspa kuchenna z minimalistycznym stalowym okapem. Nieco ukryte za nią białe szafki kuchenne lakierowane na wysoki połysk, dodają tej części domu przestronności i świeżości. Duży drewniany stół w jadalni tworzy udany zestaw z beżowymi, ponadczasowymi krzesłami.

Powściągliwa sypialnia

Równie powściągliwa i stonowana jest sypialnia. Efekt czystości formy osiągnięto dzięki białej zabudowie meblowej, która skrywa wszystkie niezbędne rzeczy, a jednocześnie pięknie się prezentuje na tle jasnych ścian i drewnianego łóżka,

Źródło zdjęć: Marga Rotger.

Fot. Gori Salvà.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH