Fot. archiwum Dominiki J. Rostockiej

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. archiwum Dominiki J. Rostockiej
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 cze 2016 15:39

Dominika J. Rostocka: najciekawsze realizacje projektantki

Dominika J. Rostocka to znana i nagradzana w Polsce i zagranicą projektantka wnętrz. 21 czerwca będzie gościem specjalnych naszych warsztatów dla architektów Studio Dobrych Rozwiązań. Zobaczcie jej unikalne projekty!

Dominika J. Rostocka jest założycielką Atelier Grzybowska 6/10, Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu oraz Fundacji Art&Mind. Była wielokrotnie wyróżniana w Polsce i za granicą. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami” została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. W ciągu 15 lat kariery zawodowej zrealizowała kilkaset projektów wnętrz w Polsce i za granicą (między innymi we Włoszech, Niemczech czy Dubaju). Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także obiekty publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Znakiem rozpoznawczym jej realizacji są oryginalne detale. Tworzy nie tylko projekty budynków i wnętrz, ale także wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych.

Od początku 2015 roku pełni funkcję Dyrektora Kreatywnego ogólnopolskiej sieci salonów z wyposażeniem wnętrz DEKORIAN. W ramach współpracy z producentem drzwi PIU DESIGN stworzyła nowatorski model wysokich drzwi wykończonych corianem, pokazywany m.in. na targach Arena Design w Poznaniu. W 2014 r. zainicjowała powstanie Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu, której jest mentorem i głównym wykładowcą. Opracowała autorski program nauczania, skoncentrowany na technicznych i praktycznych aspektach projektowania przestrzeni. Założycielka Fundacji Art&Mind, zajmującej się edukacją w dziedzinie sztuki i designu, a także rozwojem kreatywności wśród ludzi w każdym wieku.

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects) oraz Podyplomowych Studiów Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Swoje zamiłowanie do detali zawdzięcza licznym pasjom artystycznym oraz dodatkowemu wykształceniu w zakresie rzemiosła artystycznego, rysunku oraz malarstwa. Fascynują ją nowe trendy w stylistyce i wzornictwie. W ich poszukiwaniu odwiedza regularnie targi wnętrzarskie w Paryżu, Kolonii, Mediolanie czy Moskwie.

Uwielbia lotnictwo, dalekie podróże, ekstremalne wyprawy. Pasjonatka dobrej kuchni, piękna i detali. Uwielbia majsterkować, tworzy płaskorzeźby, buduje makiety oraz prototypy artystycznych elementów do wnętrz. Często jeździ konno, od dziecka jeździ na nartach.

Dominika J. Rostocka gościem Studia Dobrych Rozwiązań w Warszawie

Już 21 czerwca spotykamy się podczas letniej edycji Studia Dobrych Rozwiązań. Będzie to specjalne wydanie naszego cyklu warsztatów - tym razem oprócz prezentacji najnowszych trendów do łazienki opowiemy też obszernie o tym jak projektować strefę dzienną. Gościem specjalnym spotkania będzie DOMINIKA J. ROSTOCKA – architekt wnętrz, designer, prezes i główny projektant w Creative Coop Architects. Nasz gość opowie o swoim podejściu i doświadczeniach związanych z projektowaniem strefy dziennej.

Kiedy: 21 czerwca 2016 r. godz. 9.30
Gdzie: Centrum Konferencyjne Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa

Wstęp na spotkanie: bezpłatny po REJESTRACJI.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH