Strefę dzienną tworzy salon, niewielka jadalnia oraz kuchnia, złożona z jednorzędowej zabudowy i eleganckiego półwyspu. Fot. Stadshem.se.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Strefę dzienną tworzy salon, niewielka jadalnia oraz kuchnia, złożona z jednorzędowej zabudowy i eleganckiego półwyspu. Fot. Stadshem.se.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
09 cze 2015 09:04

Eleganckie, białe wnętrze. Stylowe mieszkanie w kamienicy

W starym budynku, wybudowanym u schyłku XIX wieku, znajduje się urokliwe mieszkanie, w którym jasne kolory spotykają czerń i cegłę na ścianach.

Średniej wielkości mieszkanie o powierzchni 57 metrów kwadratowych obejmuje obszerną strefę dzienną, usytuowaną po jednej stronie holu oraz strefę prywatną z niewielką łazienką i sypialnią. 

Część dzienna mieszkania to elegancki salon, z przyciągającą wzrok ścianą wykończoną cegłą, kuchnia oraz niewielki stół jadalniany. Przestrzeń kuchni tworzy zabudowa jednorzędowa i elegancki półwysep w obrębie którego urządzono strefę gotowania oraz zaplanowano miejsce na domowy bar. Salon to elegancka kanapa i towarzyszący jej regał. Po drugiej stronie holu mamy jasną, niemal całkowicie białą sypialnię oraz niewielką, ale bardzo elegancką łazienkę w czerni i bieli.

We wnętrzu dominują jasne kolory. Jak przystało na skandynawskie mieszkanie, dominuje tutaj biel, a podłogi pokrywa jasne, naturalne drewno. Białe są nie tylko ściany i meble kuchenne, ale także regał w salonie, stół w strefie jadalnianej oraz komplet wypoczynkowy. Nie można jednak mówić o aranżacyjnej nudzie.

Sterylność bieli przełamano mocnymi akcentami w czerni, widocznymi w formie blatu kuchennego oraz płytek na ścianie nad powierzchnią roboczą. Ciemne są także wzory na dekoracyjnych poduszkach, zdobiących kanapę. Na jednej ze ścian, kolor do pomieszczenia delikatnie wprowadza elegancki obraz. Głównymi elementami przełamującymi chłód aranżacji są jednak ceglana ściana oraz harmonizujący z nią kolorystycznie, klasyczny dywan.

Cegła jest także kontynuowana w holu, nadając tej strefie oryginalny, stylowy charakter, na współ z wiszącymi w tej strefie efektownymi obrazami.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Stadshem.se.

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • alicja_98, 2015-07-21 21:55:43

  Jesli brakuje nam pomysłów na stronie Decomania zawsze mozemy podpatrzec, poszukać inspiracji i wybierac najlpesze rozwiazania dla naszych wnętrz.
 • dolcia4, 2015-06-30 18:48:06

  Jesli tapeta jest bardzo dobrze dobrana to z pewnością własnie nie mamy sie co martwic o jej jakośc i o to ze bedzie idealnie sie prezentować.
 • Berra, 2015-04-14 17:55:50

  Fajnie, innowacyjne, ale jednak coś z klasycznego mieszkania ma;) Poza tym kamień/ cegła w każdym wydaniu są super opcją. Ja u siebie mam kamień Stone Master, a konkretnie biały Loft Brick
 • emik89, 2015-03-26 00:07:13

  Kolorki sa naprawde super.
 • klarrkson, 2015-03-17 12:29:52

  Super to wszystko wyglada.

POLECAMY W SERWISACH