Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strefę dzienną tworzy salon, niewielka jadalnia oraz kuchnia, złożona z jednorzędowej zabudowy i eleganckiego półwyspu. Fot. Stadshem.se.

Strefę dzienną tworzy salon, niewielka jadalnia oraz kuchnia, złożona z jednorzędowej zabudowy i eleganckiego półwyspu. Fot. Stadshem.se.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 09 cze 2015 09:04 (aktualizacja: 11 cze 2015 10:26)

Eleganckie, białe wnętrze. Stylowe mieszkanie w kamienicy

W starym budynku, wybudowanym u schyłku XIX wieku, znajduje się urokliwe mieszkanie, w którym jasne kolory spotykają czerń i cegłę na ścianach.

Średniej wielkości mieszkanie o powierzchni 57 metrów kwadratowych obejmuje obszerną strefę dzienną, usytuowaną po jednej stronie holu oraz strefę prywatną z niewielką łazienką i sypialnią. 

Część dzienna mieszkania to elegancki salon, z przyciągającą wzrok ścianą wykończoną cegłą, kuchnia oraz niewielki stół jadalniany. Przestrzeń kuchni tworzy zabudowa jednorzędowa i elegancki półwysep w obrębie którego urządzono strefę gotowania oraz zaplanowano miejsce na domowy bar. Salon to elegancka kanapa i towarzyszący jej regał. Po drugiej stronie holu mamy jasną, niemal całkowicie białą sypialnię oraz niewielką, ale bardzo elegancką łazienkę w czerni i bieli.

We wnętrzu dominują jasne kolory. Jak przystało na skandynawskie mieszkanie, dominuje tutaj biel, a podłogi pokrywa jasne, naturalne drewno. Białe są nie tylko ściany i meble kuchenne, ale także regał w salonie, stół w strefie jadalnianej oraz komplet wypoczynkowy. Nie można jednak mówić o aranżacyjnej nudzie.

Sterylność bieli przełamano mocnymi akcentami w czerni, widocznymi w formie blatu kuchennego oraz płytek na ścianie nad powierzchnią roboczą. Ciemne są także wzory na dekoracyjnych poduszkach, zdobiących kanapę. Na jednej ze ścian, kolor do pomieszczenia delikatnie wprowadza elegancki obraz. Głównymi elementami przełamującymi chłód aranżacji są jednak ceglana ściana oraz harmonizujący z nią kolorystycznie, klasyczny dywan.

Cegła jest także kontynuowana w holu, nadając tej strefie oryginalny, stylowy charakter, na współ z wiszącymi w tej strefie efektownymi obrazami.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Stadshem.

Zdjęcia: Stadshem.se.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA