Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Dwa przepiękne fotele to antyki. Nadają one vintage'owy klimat wnętrzu, a kolorystycznie wspaniale harmonizują z oryginalnym dywanem. Projekt: Gerard Faivre Paris.

Dwa przepiękne fotele to antyki. Nadają one vintage'owy klimat wnętrzu, a kolorystycznie wspaniale harmonizują z oryginalnym dywanem. Projekt: Gerard Faivre Paris.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 sty 2017 10:10

Eleganckie wnętrze: luksusowy apartament w Paryżu

Designerskie meble, żywe kolory i niezwykła lokalizacja w starej kamienicy w centrum Paryża. Musicie zobaczyć to piękne wnętrze!

Gerard Faivre Paris to pracownia zajmująca się przeistaczaniem paryskich apartamentów w gotowe do zamieszkania dzieła sztuki, w duchu idei Art Homes. Ich projekty charakteryzuje niezwykła dbałość o detal oraz wykorzystanie designerskich mebli i dzieł sztuki w swoich aranżacjach. 

Nie inaczej było w przypadku tego pięknego, luksusowego mieszkania w centrum paryskiego życia kulturalnego - w dzielnicy Saint-Germain-des-Prés. W budynku, którego korzenie sięgają roku 1880 powstało piękne, luksusowe wnętrze wypełnione kolorem i akcentami w stylu vintage. Wszystko bardzo eleganckie i wytworne. 

Architekt chciał zachować ślady przeszłości, widoczne chociażby w drewnianych intarsjach, poprzecinanych lustrami czy naturalnym marmurze w strefie wejścia. Oprócz drewna i naturalnego kamienia we wnętrzu przewijają się odcienie złota i naturalna skóra, podkreślające luksusowy charakter apartamentu. 

Oprócz tego, że jest piękny, apartament jest również bardzo funkcjonalny. Kuchnię - choć urządzoną w klasycznej manierze - jest wyposażona w najnowsze zdobycze techniki, salon i jadalnia tworzą przestronną strefę dzienną z wydzielonym siedziskiem przy kominku. Goście i domownicy mogą wypocząć w dwóch sypialniach, połączonych z salonami kąpielowymi, a wielbiciele książek mają do dyspozycji w całości przeznaczony na bibliotekę. 

Projekt: Gerard Faivre Paris, www.gerardfaivreparis.com

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA