Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jest pięknie, ale i funkcjonalnie. Zlewozmywak zlokalizowano pod samym oknem, dzięki czemu zmywając naczynia możemy podziwiać leśny krajobraz na zewnątrz. Stolarka otwiera się na podwórko, zatem bateria zlewozmywaka nie przeszkadza w otwarciu okna. Fot. Vastanhem.

Jest pięknie, ale i funkcjonalnie. Zlewozmywak zlokalizowano pod samym oknem, dzięki czemu zmywając naczynia możemy podziwiać leśny krajobraz na zewnątrz. Stolarka otwiera się na podwórko, zatem bateria zlewozmywaka nie przeszkadza w otwarciu okna. Fot. Vastanhem.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 09 paź 2014 12:05 (aktualizacja: 26 paź 2014 10:49)

Jasny, przestronny dom. Pomysł na białe wnętrze z klimatem

Wśród malowniczych krajobrazów łąk i lasów stoi dom, którego wnętrze sielankowym klimatem dorównuje otaczającej je naturze.

Wybudowany w 1909 roku drewniany dom został całkowicie odrestaurowany, oferując jego domownikom jasne, przestronne wnętrze, pełne funkcjonalnych rozwiązań. Na 145 metrach powierzchni udało się zlokalizować 6 pokoi, kuchnię, łazienkę z pralnią i przestronny hol.

Budynek jest standardowych - jak na dom - rozmiarów, jednak jego wnętrze wydaje się być znacznie większe i przestronniejsze. Pomieszczenia wewnątrz wypełnia światło dzienne, wpadające do środka poprzez wysokie, sięgające pod sam sufit okna. Dużą rolę odgrywa kolorystyka ścian, które w większości są białe lub beżowo-kremowe.

Po wejściu do domu wita nas przestronny, jasny hol. Strefa przeznaczona na postawienie butów po wejściu do budynku jest zabezpieczona płytkami ceramicznymi, aby nie wnosić wilgoci i brudu z zewnątrz na położoną w reszcie wnętrza drewnianą podłogę. Drewno jest zresztą dominującym akcentem w niemal każdym pomieszczeniu – na podłogach, ścianach oraz w formie różnorodnych mebli.

Z holu możemy bezpośrednio przejść do sąsiadującego salonu oraz dużej, przestronnej sali jadalnianej, które oddziela od siebie niewielka strefa ze schodami, prowadzącymi na piętro. Obok jadalni zlokalizowano sporych rozmiarów kuchnię, przenikającą się z sąsiadującym pomieszczeniem. Ciekawym rozwiązaniem jest poprowadzenie blatu kuchennego przez długość obu, położonych obok siebie pomieszczeń. Z kuchni możemy przejść do usytuowanych w jednym rzędzie łazienki i pralni. Dom ma czytelny, tradycyjny podział na strefę dzienną i nocną-prywatną. Na drugiej kondygnacji znalazły się duża sypialnia małżeńska oraz dwa pokoje dziecięce.

Całość domu utrzymano w rustykalnym stylu. Klasyczne, stylizowane meble, stary piec, pozostały z oryginalnego wyposażenia domu i otaczające go białe kafle budują atmosferę domowej sielanki. Swojski klimat potęguje drewno na ścianach, podłogach, a nawet... suficie. 

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez szwedzką agencję Vastanhem.

Zdjęcia: Vastanhem.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA