Piaskowa sofa oraz dwa stoliki: kawowy (IKEA) oraz barek (Duka) tworzą komfortową strefę wypoczynku. By nie było nudno, proste, nowoczesne formy przełamuje czarno-biała fotografia wyeksponowana na specjalnych listwach. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Piaskowa sofa oraz dwa stoliki: kawowy (IKEA) oraz barek (Duka) tworzą komfortową strefę wypoczynku. By nie było nudno, proste, nowoczesne formy przełamuje czarno-biała fotografia wyeksponowana na specjalnych listwach. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 lut 2011 14:26

L'amour glamour

Właścicielka tego domu kocha błyskotki i wdzięk drobiazgów. Przywiązuje się do sentymentalnych przedmiotów, jak chociażby zdjęcia taty. A poza tym... To młoda, pełna energii i twórczej kreatywności architekt.

 – Wszystko zaczęło się od cegły – to ona była inspiracją i nadała tok myślom o projekcie. Pozwoliła mi na eksperymenty z ulubionymi naturalnymi materiałami, jak kamień i drewno, na zabawę ich fakturami, stworzyła warunki do ciekawych zestawień.

Tak arch. Małgorzata Mazur wspomina projektowanie domu dla siebie i Piotra, jej życiowego partnera.

Od cegły wszystko się zaczęło

Ściana z cegły jest dziś jednym z bardziej wyrazistych elementów ich domu. To ona wyznaczyła dobór pozostałego wyposażenia salonu: białych, prostych mebli i, wprowadzonych dla kontrastu, nieco mrocznych, czarnych tkanin. Z ceglaną barwą doskonale harmonizuje wielkoformatowa fototapeta w sepii z motywem perspektywy.

Barwy stosowane są tu z uwagą i jedynie punktowo. Wszechobecna biel tonizuje nieliczne kolorowe elementy i wchodzi, z równie mocno obecną czernią, w duet dominujący w domu.

Cegła pojawia się także w innym wydaniu – subtelnym i odartym z „szorstkości”. W gabinecie odsłonięto kawałek ceglanej ściany, która stała się efektownym fragmentem gładkiej, białej powierzchni. Niesamowity efekt tworzy gra dwóch różnych faktur, podkreślona dobrze rozplanowanym światłem.

W świecie designu

Gdyby pozostać przy cegle, drewnie i nowoczesnych białych meblach, dom Małgosi i Piotra byłby surowy i niezwykle oszczędny. Jednak natura pani domu nie pozwoliła jej na tym poprzestać. Małgosia lubi eksperymenty, odważnie interpretuje trendy i nowości w świecie designu. A wizaż – jej druga poza architekturą pasja, rozwinęła poszukujące spojrzenie na przedmioty, nauczyła zwracać uwagę na znaczenie detali w podkreślaniu urody wnętrza.

W domu architekt nie oszczędza więc dekoracyjnych smaczków. Znaczące drobiazgi nadają całości aranżacji szlachetnego, eleganckiego tonu.

Czar modernizmu

Inspiracji w doborze wyposażenia poszukiwała w stylach lat 20. i 30. Nie sięgała po dosłowne cytaty z owych czasów, ważniejsze okazały się: czar modernizmu i ten charakterystyczny błysk, niczym z hollywoodzkich filmów.

– Szlachetna czerń i uspokajająca biel pozwalają na więcej. Dlatego większość dodatków ma barwę nocy, co wydobywa, kontrastowa dla nich, czysta biel ścian i mebli. Lubię błyskotki, stąd srebrne świeczniki, lustra, kryształowe wykończenia żyrandoli. Dzięki temu coś się dzieje we wnętrzu – tłumaczy swoje wybory Małgorzata.

O indywidualnym charakterze jej wnętrza, poza drobiazgami, świadczy również czarno-biała fotografia. Zdjęcia z prywatnych albumów, oprawione w czarne ramy, zajmują ważne miejsca w sypialni nad łóżkiem i w salonie nad zestawem wypoczynkowym. Jedno zdjęcie, do którego Gosia ma szczególny sentyment, pojawia się dwa razy w bogato zdobionej ramie o gotyckich reminiscencjach. Zrobione nad morzem, przez jej tatę Bogdana Mazura, tworzy kojącą aurę, której Małgosia nie umiała sobie odmówić ani w sypialni, ani w gabinecie, gdzie pracuje – stąd powtórzenie tego samego motywu w dwóch wnętrzach.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • zainteresowana , 2011-07-10 14:13:32

    Fajne wprowadzenie klimatu miasta do wnętrza poprzez fototapety, obrazy, materiały i kolory. świetne !

POLECAMY W SERWISACH