Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mieszkanie urządzono w jasnych kolorach, ocieplonych wizualnie naturalnym drewnem. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Mieszkanie urządzono w jasnych kolorach, ocieplonych wizualnie naturalnym drewnem. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 13 sty 2016 09:53 (aktualizacja: 19 sty 2016 09:56)

Mieszkanie dla singla: tak zaadaptujesz poddasze

Niewielkie mieszkanie na poddaszu domu jednorodzinnego to oaza młodej studentki, która mieszka w nim odwiedzając rodziców w weekendy.

Mieszkanie położone jest na poddaszu dużego domu i oferuje swojej domowniczce wszystko, czego potrzeba do komfortowego mieszkania. We wspólnej, otwartej przestrzeni urządzono kilka funkcji. Znalazł się tutaj niewielki salonik, sypialnia i gabinet. Oddzielnym pomieszczeniem jest duża łazienka o charakterze luksusowego salonu kąpielowego, urządzona w jasnych kolorach ocieplonych drewnem.

Otwartą przestrzeń umownie organizują belki stropowe oraz niewielka półścianka, wyznaczająca granicę pomiędzy przestrzenią relaksu a miejscem pracy - strefy te są zlokalizowane w niewielkich wnękach, z których każda jest oświetlona przez dwa okna dachowe. Wypoczynek odbywać się może w salonie przed TV lub na wygodnym, eleganckim, bardzo kobiecym łóżku. Strefa spania jest tak zorganizowana, że chowa się w niszy uformowanej przez skośną połać dachu i nie zakłóca wizualnie aranżacji pokoju dziennego. 

Gabinet całą drugą przestrzeń, wydzieloną przez niewielką półściankę. Bezpośrednio pod oknami połaciowymi ustawiono niewielki stolik, pełniący rolę biurka oraz wygodne krzesło. Znalazło się tutaj również miejsce na komodę pod ścianą oraz duże lustro, które jest elementem dekoracyjnym oraz optycznie powiększającym przestrzeń.

Duża łazienka została urządzona w stylu luksusowego salonu kąpielowego. Królują tutaj jasne kolory, ocieplone dużą ilością drewna, obecnego między innymi na zabudowie wanny. Nad wanną z kolei zaistniał inny naturalny materiał - elegancki kamień. 

Całe mieszkanie urządzono w stylu będącym mieszanką estetyki vintage i shabby chic - ulubionych stylów mieszkającej tutaj studentki. Ściany pomalowano na biało, na ich tle wyeksponowano belki stropowe, okna są pozbawione firan i zasłon, na podłodze również gości drewno. Meble są delikatnie stylizowane, przy czym zwłaszcza zachwyca łóżko z pięknym kutym wezgłowiem oraz zdobny żyrandol w strefie dziennej.

Projekt: Piotr Stanisz.

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Anna Usakiewicz.

 

 

PROJEKTANT

Piotr Stanisz

Pracownia Architektury PS

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA