Salonik kawowy płynnie łączy się z jadalnią. Stonowana kolorystyka współgra z klasycznymi meblami. Na zdjęciu dywan Dywilan, dekoracje okienne wykonane na zamówienie, Patussa, konsola z XIX w., zabytkowy sekretarzyk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [21 zdjęć]

Salonik kawowy płynnie łączy się z jadalnią. Stonowana kolorystyka współgra z klasycznymi meblami. Na zdjęciu dywan Dywilan, dekoracje okienne wykonane na zamówienie, Patussa, konsola z XIX w., zabytkowy sekretarzyk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
08 kwi 2014 15:22

Pałacowy styl: dla miłośników luksusu

Właściciel tego domu przyjeżdża tu tylko kilka razy w roku. Ale nawet spędzając kilka dni w Polsce chciał czuć się komfortowo – otoczony antykami, których jest wielkim miłośnikiem i kolekcjonerem – opowiada projektantka Małgorzata Goś.

Projektantce udało się stworzyć komfortowy apartament, w którym miejsce dla siebie znalazły uwielbiane przez właściciela antyki. A jednak mimo wielu bogato zdobionych mebli i dekoracji wnętrze nie przytłacza. Czuje się tu harmonię, nierozerwalnie związaną z klasyką.

Głównym wyposażeniem salonu są wygodne, skórzane meble wypoczynkowe. Wzorzysty dywan, zdobiony stolik kawowy, efektowne wykończenia sztukaterią, wszystko dobrano tak, aby tworzyło ze sobą spójną całość. Stylowe meble w połączeniu z połyskującym oświetleniem oraz staranie dopasowanymi okiennymi dekoracjami budują klimat wnętrz pałacowych. A do tego jeszcze kominek, który z pewnością umili chłodne, zimowe wieczory.

Tuż przy salonie znajduje się jadalnia, która łączy się także z otwartą kuchnią. Stylizowane, ciemne krzesła z jasną tapicerką otaczają dostojnie duży, drewniany stół. Nad nim dumnie prezentuje się kryształowy żyrandol Elite Bohemia, dekorowany kryształami Svarowskiego. W jadalni nie mogło zabraknąć antyków. Porcelanowa zastawa „Louis” Rosnthal, składająca się aż z 52 elementów, pochodząca z XIX wieku jest jednym z najstarszych modeli tej firmy. Właściciel wylicytował ją na aukcji dzieł sztuki i antyków. Motywy kwiatowe przeplatające się ze złotymi zdobieniami na cienkościennej porcelanie tworzą neorkokowy relief.

Obok jadalni mamy niewielki salonik kawowy. Tutaj również projektantka połączyła stylizowane meble i oryginalne antyki. Włoska sofa z dwoma fotelami wręcz zaprasza na pyszną kawę przy stoliku z marmurowym blatem. Obok znajduje się rokokowa konsola z XIX wieku oraz najważniejszy dla właściciela mebel w tym pomieszczeniu – unikatowy sekretarzyk. Inkrustowany cyną i mosiądzem ze złoconymi szufladkami kryje w sobie tajemnicę. W jego wnętrzu znajduje się miniaturowa sala balowa z lustrami ustawionymi pod różnym kątem, dzięki czemu zwielokrotnione odbicie tworzy iluzję przestrzeni.

Jedynym pomieszczeniem w domu, które zostało prawie niezmienione po poprzednich właścicielach jest kuchnia. Klasyczna zabudowa meblowa z tradycyjnymi frezami, funkcjonalny układ, duża ilość miejsca na przechowywanie – całość odpowiadała nowemu właścicielowi. Zmieniono tu tylko kolor ścian oraz dodano dekoracyjną sztukaterię przy suficie.

Duża, komfortowa łazienka stylistycznie nawiązuje do pozostałych pomieszczeń. Płytki na ścianach tworzą klasyczny, delikatny rysunek imitujący marmur. Umywalka wsparta na dwóch, smukłych postumentach swoją formą dodatkowo podkreśla charakter wnętrza. Podobnie jak bidet, miska ustępowa i armatura. Ponadczasową klasykę i elegancję udało się tu świetnie połączyć z funkcjonalnością. Przestrzeń ożywia czarny parapet mieniący się drobinkami złota oraz ciemne karnisze, które tworzą także wspólny kontrast dla panujących, stonowanych barw. Natomiast połyskujący żyrandol i kinkiety towarzyszące złotej, bogato dekorowanej ramie lustra sprawiają, że przenosimy się do prawdziwie pałacowej łazienki.

W sypialni dominują beże, brązy, stonowana, spokojna kolorystyka. Eleganckie formy oświetlenia towarzyszą wygodnemu łóżku o klasycznej formie. Tutaj również zadbano o właściwy dobór tkanin. A dzięki temu śpi się tu iście po królewsku.

Tekst: Ewa Kozioł.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH