Pokój dzienny skomponowano z bieli i różnych odcieni niebieskiego. Turkusowe meble wypoczynkowe pięknie kontrastują z oryginalnymi, ażurowymi panelami na ścianie. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Adam Ościłowski, panadam.pl.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Pokój dzienny skomponowano z bieli i różnych odcieni niebieskiego. Turkusowe meble wypoczynkowe pięknie kontrastują z oryginalnymi, ażurowymi panelami na ścianie. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Adam Ościłowski, panadam.pl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
14 lis 2016 14:31

Piękne mieszkanie nad morzem

46-metrowe mieszkanie z widokiem na morze to efekt współpracy projektanta Arkadiusza Grzędzickiego z inwestorką – aktywną, energiczną i pełną życia osobą.

Znajdujący się w Gdańsku apartament został kupiony pod kątem wynajmu. Jego projekt musiał więc spełniać określone, specyficzne wymagania. Zależało nam na dużej przestrzeni, małej liczbie mebli, dodatków, a przede wszystkim na neutralnym charakterze aranżacji – wyjaśnia Arkadiusz Grzędzicki. Apartament miał być przytulny i ciepły w odbiorze, w nowoczesnym wydaniu, ale z klasycznymi elementami.

Projektant i inwestorka wspólnie podjęli decyzję, aby przy projekcie wnętrza skorzystać z inspiracji elegancką i stylową francuską kamienicą. Mamy tu więc delikatne sztukaterie w bardzo nowoczesnym wydaniu, pikowania i przeszycia, wyszukane materiały wykończeniowe, subtelne detale i klasyczne, jasne kolory. Ważnym elementem tego projektu były szafy i schowki, które musiały być bardzo pojemne – dodaje Arek Grzędzicki. Dlatego zaprojektowałem dużą bezuchwytową szafę łączącą korytarz z salonem. Mebel stanowi ascetyczną lśniącą bryłę, jakby wstawioną z góry w plan mieszkania.

Eleganckie i wyrafinowane wnętrze nie sprawia wrażenia bezosobowego – dzięki francuskim inspiracjom zwraca uwagę stylem, luksusowym wyposażeniem, a przede wszystkim detalami. Jednym z nich jest na pewno piękna tapeta na wprost wejścia do mieszkania, połączona z lamperią z dekoracyjnymi listwami. Kolejnym – ażurowe panele w salonie, wykonane z płyty MDF, dodatkowo podkreślone oświetleniem sufitowym. Warto zwrócić uwagę na kanapę i sofę w rzadko spotykanym (a szkoda!) turkusowym kolorze – w duecie z „koronkowym” pufem dodają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Wisząca lampa Bloom marki Kartell podkreśla subtelną, pełną wdzięku aranżację.

Jasne i widne mieszkanie to bardzo udany mariaż klasyki z nowoczesnością. Najlepszym tego przykładem jest kuchnia w formie aneksu kuchennego. Kuchenna zabudowa w modnym, białym połysku pięknie prezentuje się w duecie ze stylową sztukaterią i dekoracyjnym lustrem projektu architekta.

Także w sypialni znajdziemy równie inspirujące połączenia: zaprojektowane przez Arka Grzędzickiego łóżko wykonał tapicer używając do tego celu tkaniny specjalnie sprowadzonej z Włoch. W takim towarzystwie pozostałe meble również musiały prezentować się zjawiskowo, dlatego stoliki nocne ozdobiono gałkami z kryształów Swarovskiego, a kolory sutych zasłon dobrano ze szczególną starannością. Zainstalowany w całym mieszkaniu system nagłaśniający (wbudowany w sufity) pozwala zaś cieszyć się muzyką na wysokim poziomie, nie tylko tą inspirowaną niepowtarzalną francuską kulturą.

Tekst: Justyna Łotowska

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH