Naturalny parkiet ułożony w klasyczną francuską jodełkę ociepla wizualnie mieszkanie i wspólnie z ciężkimi zasłonami w oknach i aksamitną tapicerką kanapy nadaje mu przytulny charakter. Projekt: Indre Sunklodiene. Fot. Leon Garbačauskas.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Naturalny parkiet ułożony w klasyczną francuską jodełkę ociepla wizualnie mieszkanie i wspólnie z ciężkimi zasłonami w oknach i aksamitną tapicerką kanapy nadaje mu przytulny charakter. Projekt: Indre Sunklodiene. Fot. Leon Garbačauskas.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
10 lis 2017 12:16

Piękne mieszkanie w Wilnie: zobacz eleganckie wnętrze

Właścicielka mieszkania to młoda kobieta, która chciała aby jej lokum było przytulne i nawiązywało stylem do klasyki. Powstało piękne, eleganckie wnętrze.

Architekt Indre Sunklodiene z litewskiej pracowni InArch sprawnie udało się połączyć styl klasyczny z nowoczesnym, wplatając w aranżację mieszkania estetykę Bauhaus. Centrum apartamentu jest otwarta strefa dzienna, w której na wspólnym planie urządzono kuchnię, salon i wpasowaną pomiędzy oba pomieszczenia jadalnię.

W całym pomieszczeniu nowoczesność przeplata się z klasyką, co doskonale widać na przykładzie wysokiej zabudowy w kuchni i salonie. Białe fronty są frezowane, utrzymane w tradycyjnej stylistyce, podczas gdy matowe szare powierzchnie górnych i dolnych szafek kuchennych oraz zabudowy wokół TV są na wskroś nowoczesne.

Sufit zdobią rozety i sztukaterie, idealnie komponujące się z frezami białej zabudowy i gipsowymi profilami na ścianach. Choć nadają mieszkaniu klasyczny charakter, ich forma jest stosunkowo prosta, nie przytłaczająca całego wnętrza. Luksusowy charakter przestrzeni dziennej nadaje niesamowita designerska lampa (sprawdź) oraz blat i ściana nad blatem wykonane z naturalnego marmuru. Całość dopełnia i wizualnie ociepla naturalne drewno na podłodze, ułożone w klasyczną francuską jodełkę.

Starcie nowoczesności z klasyką wygrywa ta druga w sypialni. Sypialnia jest znacznie bardziej poddana wpływom klasycznym. Ściany są tutaj udekorowane tapetą w stylu art deco i gipsowymi profilami, sięgającymi na wysokość połowy ściany. - opowiada Indre Sunklodiene. We wnętrzu dominują przytulne kolory, odcienie liliowe i bakłażanowe, a wygodny satynowy fotel i tekstylny zagłówek zachęcają do wypoczynku.

Łazienkę urządzono w monochromatycznych barwach. Kompozycja czerni i bieli zamknięta została w geometryczne formy i niemal opartowskie wzory. Luksusowy charakter przestrzeni nadają piękne marmurowe płytki i grawery na lustrze.

Projekt: arch. wnętrz Indre Sunklodiene, www.inarch.lt

Zdjęcia: Leon Garbačauskas

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH