Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piękny stylowy salon przenosi w czasie do minionej epoki. Na tle delikatnych odcieni brązu i beżu, wyrazistszym akcentem są pozłacane ramy lustra i wielkoformatowego obrazu powieszonego nad kanapą. Fot. Alvhem Makleri.

Piękny stylowy salon przenosi w czasie do minionej epoki. Na tle delikatnych odcieni brązu i beżu, wyrazistszym akcentem są pozłacane ramy lustra i wielkoformatowego obrazu powieszonego nad kanapą. Fot. Alvhem Makleri.
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 24 wrz 2014 10:26 (aktualizacja: 29 wrz 2014 09:10)

Piękne wnętrze w starej kamienicy. W stylu shabby chic

We wnętrzu mieszkania w kamienicy wybudowanej pod koniec XIX wieku, możemy niemalże poczuć klimat przełomu stuleci.

Wiele z oryginalnych elementów wnętrza, jak stara drewniana podłoga i stolarka otworowa, ozdobne sztukaterie wokół sufitu czy wapienne progi w drzwiach, udało się zachować.

Jadalnia w sercu mieszkania

Wnętrze mieszkania ma ciekawy, rzadko spotykany w nowym budownictwie plan. Z holu można bezpośrednio przedostać się do kuchni, sąsiadującej łazienki, znajdującego się w rogu mieszkania gabinetu oraz zlokalizowanych po przeciwnej stronie przedpokoju salonu i jadalni.

Salon, jadalnia oraz sypialnia stanowią ciąg pomieszczeń, połączonych podwójnymi drzwiami. W ten sposób sypialnia jest odgraniczona od holu i stanowi przestrzeń pełną intymności, a sercem wnętrza staje się piękna, duża jadalnia.

Stylizowane, ale lekkie

Aranżacja wnętrza wpisuje się w klimat mieszkania. Zdobione meble, liczne obrazy na ścianach we wzorzystych, pozłacanych ramach, duża ilość przytulnych tkanin i żyrandole we francuskim stylu idealnie komponują się stylistycznie z charakterem miejsca.

Bogato udekorowane mieszkanie nie przytłacza jednak mnogością elementów dekoracyjnych. Dzieje się tak za sprawą dużej ilości światła we wnętrzu i dominujących jasnych kolorów. Ściany niemal w całości pokryto białym kolorem. Liczne wysokie okna zapewniają nieograniczony dostęp dziennego światła, a możliwość otwarcia trzech pokoi „na przestrzał” pozwala dodatkowo optycznie powiększyć wnętrze.

Mieszkanie wystawione na sprzedaż przez agencję Alvhem Makleri.

Zdjęcia: Alvhem Makleri.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA