Fioletowe klosze oświetlenia nad stołem jadalnianym wprowadzają żywszy akcent kolorystyczny do wnętrza, zdominowanego przez stonowane barwy. Projekt: arch. Katarzyna Czechowicz/Design me too. Fot. Katarzyna Czechowicz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Fioletowe klosze oświetlenia nad stołem jadalnianym wprowadzają żywszy akcent kolorystyczny do wnętrza, zdominowanego przez stonowane barwy. Projekt: arch. Katarzyna Czechowicz/Design me too. Fot. Katarzyna Czechowicz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
01 gru 2015 15:07

Przytulne wnętrze: dom w angielskim stylu

Właścicielom domu w okolicach Łodzi marzyło się wnętrze w stylu angielskim: przytulne i domowe. Architekt spełniła ich oczekiwania.

Właściciele tego jednorodzinnego domu zgłosili się do arch. Katarzyny Czechowicz z zadaniem urządzenia parteru w klasycznym stylu. Zachwyceni stylistyką angielską i prowansalską, urzeczeni przytulnym klimatem wnętrz utrzymanych w tej stylistyce, zapragnęli stworzyć podobną atmosferę w przestrzeni swojego lokum. 

Architekt spełniła ich marzenia, jednocześnie przemycając do wnętrza nieco nowoczesnych akcentów. Centrum domu stanowi kuchnia, otwarta na jadalnię, sąsiadującą z przeszklonym wyjściem na taras. Fronty zabudowy kuchennej wykonano z polakierowanego na biały połysk MDF-u, z dekoracyjnymi frontami, które zdobią piękne, klasyczne tłoczenia. Białe meble wieńczą blaty, wykonane z naturalnego dębowego drewna, które wizualnie ociepla białą kuchnię. 

Oprócz ozdobnych tłoczeń na drzwiczkach zabudowy kuchennej, kolejnym klasycyzującym akcentem są wieńczące fronty uchwyty, przeszklenia w górnych szafkach, dodatkowo udekorowane szprosami oraz stylizowane nogi wyspy kuchennej. Angielską manierę w kuchni dodatkowo podkreśla ceramiczny biały zlewozmywak, nakładany na blat. 

Dominację bieli w przestrzeni kuchni przełamują szare płytki nad blatem. Stanowią one oryginalny akcent, nieco wyłamujący się z panującej we wnętrzu tradycyjnej stylistyki. Ich geometryczna forma i faktura 3D sprawiają, że nawiązują one do nowoczesnej estetyki. Nowocześniejszym akcentem są także eamesowskie krzesła w jadalni, którym towarzyszy solidny stół z dębowym blatem. 

Z przestrzeni spożywania posiłków możemy udać się bezpośrednio do salonu, który został urządzony w elegancki, oszczędny sposób. Brak tutaj zbędnych dekoracji, a ciepło do pokoju dziennego wprowadza narożny kominek, wyznaczający swoją obecnością ciąg komunikacyjny. Do wypoczynku zapraszają miękkie, tapicerowane meble wypoczynkowe, budując jednocześnie przytulny klimat razem z ciężkimi zasłonami i miękkim dywanem. 

Całość wnętrza urządzono w stonowanych, jasnych barwach - przeważają beże, biel, kolory drewna i szarości. Ożywają za sprawą kolorowych dodatków, np. w postaci oświetlenia w jadalni. Choć we wnętrzu panuje klasyczna, przytulna stylistyka, z dyscypliny tej wyłamują się łazienki, urządzone w bardziej nowoczesnym stylu. 

Projekt: arch. Katarzyna Czechowicz; Pracownia Design me too.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH