Właściciele luksusowego penthousu w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach otrzymają przestronny taras z malowniczym widokiem na okolicę. Fot. Okam.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Właściciele luksusowego penthousu w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach otrzymają przestronny taras z malowniczym widokiem na okolicę. Fot. Okam.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 marz 2015 13:41

Tak mieszkają najbogatsi! Luksusowe apartamenty w Polsce

Widok na Wawel czy szumiący Bałtyk. Metraż większy niż niejeden dom, a w budynku siłownia i basen dla mieszkańców. Tak wygląda życie w luksusowych apartamentach w Polsce. Cena? Od miliona do 20 mln złotych.

Widok na Wawel, warszawski "Manhattan" czy szumiący Bałtyk. Powierzchnia użytkowa większa niż niejeden dom jednorodzinny, a na miejscu w budynku siłownia, spa i basen dla mieszkańców. Jeśli intensywna aktywność fizyczna nie jest dla nas - nic nie szkodzi, to żaden problem. Możemy się zrelaksować spacerując wokół okolicznych stawów lub odpocząć z książką na prywatnym tarasie na dachu. 

Takie życie to nie scenariusz 50 Twarzy Greya, a realia polskich luksusowych apartamentów. Aby zamieszkać w jednym z nich, potrzebować będziemy minimum milion złotych. Za jeden z luksusowych apartamentów pod prestiżowym adresem Drewniana 9 w Warszawie przyjdzie nam jednak zapłacić znacznie więcej, bo około 6 mln złotych. Podobną cenę mają apartamenty w budynku na Mokotowskiej 8 - zakątku stolicy, który, ze względu na architekturę budynku, zyskał miano warszawskiego Paryża.

Wśród luksusowych apartamentów dla najbogatszych w Warszawie, nie można zapomnieć również o Złotej 44, bodaj najsławniejszej inwestycji ostatnich lat. W zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda najwyższym wieżowcu w UE ceny penthousów na 50 piętrze sięgały w 2013 roku nawet 25 mln złotych. Po dłuższej nieobecności na rynku, 15 kwietnia tego roku, najsławniejszy w Polsce apartamentowiec wraca na rynek z nową ofertą. Możemy się spodziewać zapewne maksimum luksusu, za odpowiednią cenę. 

Warszawa nie jest jedynym miejscem w Polsce gdzie można mieszkać w luksusowych warunkach. Wśród najbardziej prestiżowych adresów w Krakowie są Browar Lubicz, gdzie w poprzemysłowym budynku w stylu loft zamieszkać można za 1,3 mln złotych oraz położony w sąsiedztwie samego Wawelu, apartamentowiec Angel Wawel. Cenę Królewskiego Apartamentu szacuje się na ponad 20 mln złotych, chodziły także słuchy, że zainteresowany nim był biznesmen z Ukrainy. 

We Wrocławiu, już za nieco ponad 1,1 mln złotych możemy zamieszkać na osiedlu Zielona Etiuda, w apartamencie w jednej z 9-ciu luksusowych willi. Dla cierpliwych, powstaje nowy kompleks, łączący część mieszkalną z biznesową OVO Wrocław. W 75% gotowym budynku o oryginalnej architekturze, najbardziej imponującym apartamentem jest 250-metrowy penthouse z półokrągłym tarasem i widokiem na Park Słowackiego. Tutaj, cena za metr kwadratowy wynosi 20 tys. złotych.

Na Podlasiu, najbardziej prestiżowym adresem jest Nowy Świat 3 w Białymstoku. Tutaj znajduje się ekskluzywny, nowoczesny apartamentowiec z imponującym penthousem na najwyższym piętrze. Apartament ma 195 metrów kwadratowych powierzchni i zachwycający taras z ogrodem na dachu. Zamieszkać w nim można już za 1.650.000 złotych.

Również na północy Polski, tym razem na Pomorzu, w obleganym przez turystów Mielnie, znajduje się kompleks Dune Resort, oferujący luksusowe apartamenty wakacyjne z bezpośrednim widokiem na Bałtyk. Największy i najdroższy z nich ma 180 metrów kwadratowych powierzchni oraz duży, 40-metrowy taras. Cena penthousa w stanie deweloperskim to 22 tysiące złotych za metr kwadratowy brutto.

Nad wodą zamieszkają również przyszli właściciele apartamentów w luksusowym kompleksie Dom w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Położony w malowniczej okolicy budynek, oferuje cztery ekskluzywne penthousy na ostatnim piętrze. Przeszklone lokale, z panoramicznymi oknami od podłogi po sufit i obszernymi tarasami z widokiem na imponującą, naturalną scenerię. Cena takiego przybytku to 11 tys. złotych za metr kwadratowy, a dwa z nich już znalazły nabywców.

Za co płacą najbogatsi? Luksusowe apartamenty to zazwyczaj wysoki sufit, malowniczy widok, inteligentne rozwiązania w pakiecie oraz masa atrakcji na miejscu, jak basen lub siłownia.

W naszej galerii możecie zobaczyć jak prezentują się najbardziej luksusowe apartamenty w Polsce. Zapraszamy do oglądania!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH