Śnieżnobiałą biel ścian przełamują motywy kwiatowe, róż i dodatki czerni. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Śnieżnobiałą biel ścian przełamują motywy kwiatowe, róż i dodatki czerni. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
18 marz 2014 05:08

W angielskim stylu: pomysł na kobiece wnętrze

Prezentujemy mieszkanie czytelniczki, które zajęło pierwsze miejsce w redakcyjnym konkursie „Pokaż swoje wnętrze”. Główną nagrodą była sesja zdjęciowa i jej publikacja na łamach magazynu Dobrze Mieszkaj.

Projektowanie jest wielką pasją właścicielki. Na razie wciąż jeszcze pozostaje też zawodowo niespełnioną miłością. Jak długo? Konkretnych dat brak, ale wiadomo, że plany są. Baza wiedzy teoretycznej i praktycznej również. Już w trakcie obecnej pracy zawodowej pani Magdalena zrobiła licencjat z dekoracji wnętrz, a efekty jej pracy widać nie tylko w domach znajomych i przyjaciół, ale również w realizacjach wykonywanych na zlecenie. Wnętrza poddaje gruntownej metamorfozie. Zmienia je niczym bajkowa wróżka. Wystarczy jeden ruch czarodziejskiej różdżki.

W swoich projektach idealnie łączy funkcjonalność z ciekawymi, często niebanalnymi pomysłami. Zawsze stara się przy tym, aby wnętrze oddawało charakter i osobowość właścicieli. Poznaje ich gust, zainteresowania, marzenia.

Dom to miejsce, w który trzeba czuć się dobrze. To ważne, aby każdy odnalazł w nim przestrzeń dla siebie – podkreśla pani Magdalena. Z tą myślą powstało również jej własne miejsce do życia, które dzieli z synkiem Kubą i z partnerem Sławkiem. Pani Magda jest szczęściarą, jak sama o sobie mówi, bo Sławek dał jej wolność w wyborach i ostatecznym ostatecznym wyglądzie ich domu. Połączyła w nim dwa zupełnie odmienne gusty. Ukochaną, delikatną, czystą biel i róż ze starymi zegarami, masywną lampą czy ramą w kolorze starego złota.

Projekt stumetrowego mieszkania jest w całości dziełem właścicielki. Przez ostatnie trzy lata kompletowała dodatki, dobierała kolory, meble, oświetlenie. Niezwykle dumna jest z tkanin. Postawiła na ich oryginalność i nietuzinkowość. Nie są to bardzo wysublimowane, drogie tkaniny, a raczej zawsze coś znalezionego, wyszukanego, wyszperanego – opowiada projektantka. Dodaje, że teraz ma już swoje sprawdzone „dziuple”, w których zawsze znajdzie się coś fajnego pasującego do każdego pomieszczenia, a co ważniejsze - zaprzyjaźnioną krawcową, panią Małgosię, która  zawsze wyczarowuje z nich przepiękne dzieła.

Wnętrze jest jasne i przestronne. Dominuje w nim kolor biały, który stał się „bazą” dla całej reszty. To wpływ Skandynawii, gdzie właścicielka przez jakiś czas mieszkała. Właśnie tam pokochała biel za jej świeżość, czystość i optymizm, który wnosi do wnętrza. W salonie odnajdujemy elementy nawiązujące do angielskiej klasyki – stylizowany kominek i motywy kwiatowe. Jedna ze ścian w tym pomieszczeniu wyróżnia się szczególnie. Ozdabia ją cegła rozbiórkowa pochodząca jeszcze z początku XX wieku pomalowana białą farbą.

Mieszkanie nie ma jednego konkretnego stylu. Łączy różne elementy, które starannie wybierała sama właścicielka. Jest więc trochę klasyki w jadalni i wpływu kolonialnego w jednej z łazienek. Wnętrze przenika też zestawienie czerni z różem. Taka kompozycja kolorystyczna powstała z inspiracji klasycznym zestawieniem bardzo kobiecej Chanel. Mamy więc dużą szansę na spotkanie tu damy w „małej czarnej” pachnącej różą, jaśminem i aldehydą.

  WASZE KOMENTARZE (3)

  DODAJ KOMENTARZ
  • Gosia, 2016-09-03 15:10:57

   Dzień dobry, bardzo fajna stylizacja- mój styl ! :-) Czy mogę prosić i inf dot producenta drzwi drewnianych pokazanych na zdjęciu? Z góry dziękuję i pozdr!
  • gość, 2014-03-19 09:16:36

   róże róże róże! ;) pięknie
  • RutaDesignStudio, 2014-03-18 14:41:39

   Zapraszam na mój profil FB. Prosiłbym o ocenę moich projektów. A jak się podoba to like :-)

  POLECAMY W SERWISACH