Jasnobeżowe, skórzane sofy i stolik wykładane są kamieniami Swarovskiego, a szafka pod rtv zachwyca ażurowymi frontami. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [9 zdjęć]

Jasnobeżowe, skórzane sofy i stolik wykładane są kamieniami Swarovskiego, a szafka pod rtv zachwyca ażurowymi frontami. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 maj 2013 10:11

W stylu glamour: beżowe wnętrze błyszczące kryształami

Historia tego wnętrza jest dość długa i zawiła. Zanim zostało oddane w ręce architekt Karoliny Łuczyńskiej miało już za sobą jedną nieudaną przygodę z projektantem.

 I tak z minimalistycznego wnętrza, jakim było ono do tej pory, powstało pełne blasku, zachwycające miejsce. Zanim ten ekskluzywny apartament odsłonił pełnię swego blasku, jego wystrój przyćmiewał zarówno dekoracyjne możliwości samego wnętrza, jak i charakter samych domowników. Urządzony w duchu minimalistycznym nie odsłaniał bogactwa pasji i upodobań właścicieli – młodego małżeństwa z dwójką dzieci, którzy ponad wszystko cenią sobie dobry produkt, estetykę i piękno.

Nowoczesny styl glamour

Brakowało mu tego, co można nazwać duszą domu – indywidualizmu, klasy oraz stylu. Dlatego też do współpracy nad nowym wizerunkiem wnętrza zaproszono arch. Karolinę Łuczyńską, której projekty wyróżniają się subtelnością i lekkością.

Głównym oczekiwaniem ze strony inwestorów było nadanie stylu temu wnętrzu – opowiada architekt. Stylu, który można by nazwać nowoczesnym glamour. Cechą wyróżniającą wnętrza tego typu jest wszechobecny blask. Świetlne refleksy znajdziemy tutaj niemal wszędzie – błyszczące tkaniny roletowe, kryształowe żyrandole, lustrzane ramy czy satynowe tapety z ornamentami.

Swoim połyskiem przyciągają też meble o błyszczących szklanych lub polerowanych powierzchniach wprowadzając do pomieszczenia jasność i przestrzeń.

Jednakże, jak dodaje sama architekt, w projektowaniu każdej przestrzeni, a szczególnie w tej stylistyce najważniejsze jest zachowanie „umiaru” i złotego środka, który pozwoli domownikom później na spokojny wypoczynek we wnętrzach.

Bo choć projekt wyróżnia się elementami barokowymi, pikowaniami i przepychem, to jednak nadano mu nowoczesny rys.

Nowoczesna kuchnia

Stąd przy tak wielu ozdobnych elementach pojawia się nowoczesna i nie przytłaczająca kuchnia, na tle której mogą błyszczeć inne delikatnie wyeksponowane elementy dekoracyjne. Do prostej formy dobrana została autorska tapeta Ulfa Moritza nad blat. Pojawia się ona także w holu przy konsolce, nadając spójności całemu wnętrzu. W kuchni tapeta została przykryta taflą szkła dla ozdoby, ale i z praktycznego punktu widzenia.

Maleńka wyspa pomiędzy kuchnią a jadalnią stanowi środek i oś oddzielającą od siebie te dwie przestrzenie. Obłożona czarnym granitem galaxy z wiszącym nad nią okapem wykonanym z czarnego, hartowanego szkła i wyłożonym kryształami Swarovskiego, jest nie tylko dodatkowym blatem roboczym, ale również elementem dekoracyjnym.

Także salon odzwierciedla dominujący w apartamencie styl glamour. Podobnie jak całe wnętrze przeszedł on gruntowną metamorfozę.

W pierwszej kolejności zrobiliśmy porządek ze ścianami, które były szare – wręcz betonowe – opowiada architekt. Na dwóch z nich zastosowaliśmy tynk strukturalny Chic. Dzięki temu zabiegowi oddzieliliśmy strefę odpoczynku i nadaliśmy blasku pomieszczeniu. Na jego tle stanęły jasno beżowe skórzane sofy i stolik wykładane kamieniami Swarovskiego. Szafka rtv z oryginalnym, ażurowym dekorem oraz zaprojektowane przez architekt rolety wnoszą do aranżacji powiew lekkości i poczucie swobody.

Sypialnia w barokowym stylu

Do pomieszczeń, które były już niemalże gotowe, należała sypialnia i łazienka.

Kiedy weszłam z projektem do sypialni – opowiada architekt – inwestorka miała już wybrane i zamówione meble. Moim zadaniem było dopełnić całości. Stąd na ścianie za łóżkiem pojawiła się tapeta z barokowymi wzorami, dwie pikowane pufy oraz oświetlenie pośrednie w podwieszanym suficie zakończone ozdobną listwą przysufitową.

Całość zamyka wykonana wg autorskiego projektu architekt zasłona uszyta z lejącej się subtelnie tkaniny – marszczona na szerokiej ozdobnej taśmie i podwiązanej pięknym, ozdobnym sznurem. Także łazienka, choć już gotowa, wymagała pewnych ingerencji tak, by zgodnie z prośbą inwestora, całość apartamentu była spójna i nawiązywała do jednego stylu. Szarą betonową wnękę w suficie zastąpiono więc błyszczącym stiukiem weneckim w kolorze piaskowym, który przy podświetleniu sufitu błyszczy się jak tafla szkła.

W części centralnej plafon świetlny zastąpił halogeny, a całość wykończono ozdobnymi listwami przysufitowymi. Na blatach wyłożonych brązowo-beżowo-złotą mozaiką pojawiły się dwie onyksowe umywalki pochodzenia indonezyjskiego – egzotyczny akcent podkreślający ekstrawagancką aranżację całości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH