Warto zwrócić uwagę na długą zabudowę meblową, która jest nie tylko funkcjonalna – doskonale współgra również z egzotycznym drewnem na podłodze. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Warto zwrócić uwagę na długą zabudowę meblową, która jest nie tylko funkcjonalna – doskonale współgra również z egzotycznym drewnem na podłodze. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 lis 2011 15:52

Wnętrze inspirowane Orientem: zobacz naszą propozycję

Szczypta Orientu, doza modernizmu i odrobina klimatu rodem z Czarnego Lądu to przepis na wnętrze charakterystyczne i niepozbawione wyrazu. Łączące ciepło drewna z chłodem kamienia.

Odpowiednie proporcje sprawiły, że jest to zestawienie, od którego z pewnością nie wieje nudą. Wręcz przeciwnie – to wnętrze zaskakuje dosłownie na każdym kroku.

- To ciekawy architektonicznie, ale bardzo skomplikowany wnętrzarsko dom – początkowo miałam obawy, czy uda się z niego coś ciekawego wykrzesać – wspomina arch. wnętrz Małgorzata Borzyszkowska.

Wystarczy jednak spojrzeć na to duże (ok. 250 m2) mieszkanie, by uznać, że ten projekt był wart Zachodu...Dalekiego Wschodu, a nawet Afryki.

W etnicznym stylu

Rzeźby z Czarnego Lądu, typowo japońskie lampiony i minimalistyczne formy są tu sobie bardzo bliskie. Wnętrze nie bez powodu wydało się projektantce trudne do okiełznania - nie było tam ani jednego kąta prostego, zaś na piętrze jest dodatkowo duża liczba skosów.

Małgorzata Borzyszkowska zastała tam wiele kiepsko ustawnych i na dodatek małych pomieszczeń (niegdyś pełniły one funkcje mieszkalną i biurową). Dlatego też postanowiła zlikwidować ten podział - ściana nośna została zamieniona na podciągi na słupach, co pozwoliło otworzyć przestrzeń.

Otwarta kuchnia

Jest to najbardziej widoczne na przykładzie kuchni. Spełnia ona jednocześnie funkcję holu, stanowi przestrzeń, w której się żyje, służy nawet jako przejście do łazienki. A mimo to w kuchni można zauważyć podział na trzy strefy: gotowania (wyspa kuchenna), śniadaniową (miejsce przygotowania szybkich posiłków) oraz rekreacyjną (bar z hokerami).

Ta ostatnia jest pomyślana w ten sposób, że gdy przychodzą goście, są zarazem w części kuchennej, barowej, jadalnianej, a nawet trochę w salonie. Właściciele lubią gotować. Z tego też powodu w miejscu przygotowania posiłków spędzają sporo czasu, gra więc ono, wraz z położoną nieopodal jadalnią, główną rolę.

Nowoczesne wnętrze

Całość jest bardzo nowoczesna – szkło i granitowe blaty wprowadzają surowy klimat, stonowany nieco beżami. Może dlatego, gdy wchodzimy do bardziej egzotycznego salonu, nie odczuwamy „stylistycznej przepaści”. Beż przechodzi tu w brąz drewna dossier, które jest również obecne na kręconych schodach, prowadzących na piętro.

W salonie specyficzny klimat dodatkowo podkreślono długą, cynamonową komodą, która nie tylko mieści cały sprzęt RTV, ale i tworzy całość ze ścianą i obniżonym, częściowo zabudowanym stropem. Z kolei toaleta to kompilacja ciepłych i zimnych barw – granitowy blat przekładany morelowym marmurem oraz szklana bateria idealnie wpisują się w salonowo-kuchenną grę materiałów i kolorów.

Salon kąpielowy

Warto również wspomnieć o nieprzeciętnym salonie kąpielowym znajdującym się w podpiwniczeniu. W strefie umywalki zwraca uwagę szlachetny kamień „Crema Marfil”. Jednak to nie koniec niespodzianek - znajduje się tam również sauna, a tuż obok niej solarium. Dzięki temu pani domu uzyskała pomieszczenie znakomicie służące odnowie biologicznej.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • lila, 2011-11-08 09:09:45

    taka mieszanka nawet mi odpowiada, ale jednak wolalabym miec dom, w ktorym byloby wiecej przestrzeni. znalazlam osiedle Villania pod warszawa, wydają sie byc dla mnie atrakcyjne. surowa architektura, wysokie pomieszczenia, domy otoczone zielenia, a co najwazniejsze blisko do Wawy.

POLECAMY W SERWISACH