Kolekcja Cannet, Black Red White

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Kolekcja Cannet, Black Red White
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Black Red White
28 lut 2017 10:33

Wnętrze w stylu prowansalskim. Tak możesz je urządzić

Styl prowansalski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – wystrój mieszkania inspirowany sielskimi domami z południa Francji jest niezwykle ciepły i przytulny.

Lawendowe wzgórza, ciepłe promienie słońca, zapach świeżych ziół – czy może być coś piękniejszego i bardziej relaksującego? Taki zapierający dech w piersiach widok znajdziesz w południowo-wschodniej Francji, a mianowicie w Prowansji. Nie musisz jednak pakować walizki i wyjeżdżać w długą podróż. Wystarczy, że… przemycisz odrobinę lawendowego regionu do własnego mieszkania.

Styl prowansalski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego – wystrój mieszkania inspirowany sielskimi domami z południa Francji jest niezwykle ciepły i przytulny. Dzięki jasnej kolorystyce, dużej ilości uroczych dodatków i wykorzystaniu naturalnych materiałów sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Jeśli więc marzysz o tym, by własne mieszkanie zaaranżować w stylu prowansalskim, zapoznaj się z radami specjalistów z , którzy podpowiadają, jakie meble i dekoracje wybrać.

Black Red White, kolekcja Cannet

Czym charakteryzuje się styl prowansalski?

We wnętrzach w stylu prowansalskim dominuje jasna, ciepła kolorystyka – najpopularniejsze barwy to biel, błękit, fiolet, kolor żółty oraz szarość. Są to więc odcienie, które pojawiają się we francuskich krajobrazach – na szumiących polach lawendy i otwartych przestrzeniach skąpanych w słońcu. Barwy te zostają dopełnione przez zastosowanie naturalnych materiałów – drewna, wikliny, kamienia, lnu.

Bardzo ważne są również różnego rodzaju dodatki. Wnętrze w stylu prowansalskim powinno być bowiem wykończone dużą ilością drobnych bibelotów – ramek ze zdjęciami, plecionych koszyków z lawendą, zwiewnymi zasłonami z motywem kwiatowym, serwetami, drewnianymi lampionami… Warto wybierać takie dekoracje, które wyglądają jak wyszperane na pchlim targu lub babcinym strychu – wiekowe lub specjalnie postarzane.

Black Red White, ramka na zdjęcia, 56,99 zł

Black Red White, lampion drewniany, 46,99 zł

Jakie meble wybrać do prowansalskiego wnętrza?

Istotnym elementem, wpływającym na charakter aranżacji, są oczywiście meble. We wnętrzu w stylu prowansalskim idealnie sprawdzi się wyposażenie z nowej  od Black Red White. Do wyboru są dwie opcje wybarwień:

⦁ uniwersalna biel połączona z blatami w kolorze naturalnego drewna z wyraźnym usłojeniem;

⦁ barwa dąb canyon monument, nawiązująca do wyglądu prawdziwego, litego drewna.

Meble w stylu prowansalskim powinny bowiem wyglądać zarówno naturalnie, jak i jakby miały za sobą długą historię. Często są bielone, przecierane, z wyeksponowanym usłojeniem. Ważne miejsce w prowansalskich wnętrzach zajmują zwłaszcza solidne, kredensy i witryny, w których można wyeksponować doniczki z lawendą lub sielankowe fotografie.

Black Red White, komoda Cannet, 1.299 zł

Black Red White, witryna Cannet, 899 zł

Więcej inspiracji, nie tylko w prowansalskim stylu, znajdziesz na stronie internetowej oraz w salonach .

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH