Na parterze konsekwentnie stosuje się jesion: pod postacią parkietu oraz fornirów mebli. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Na parterze konsekwentnie stosuje się jesion: pod postacią parkietu oraz fornirów mebli. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 paź 2011 13:17

Wnętrze z rustykalną nutą

Dom, położony w pięknym zakątku Podlasia, tętni jego naturalnym rytmem. Domownicy zaprosili do współpracy przy aranżacji wnętrz architekt Martę Kruk, która jest specjalistką w budowaniu nastroju i subtelnych, relaksujących klimatów.

Już po przekroczeniu progu tego domu przychodzi ukojenie, które budowane jest na każdym kroku. W holu można na chwilę spocząć, podczas zdejmowania butów, na sofce projektu architekt. Mebel niepowtarzalny, gdyż do jego wykonania wykorzystano uratowaną ze śmietniska starą ramę łóżka, która dziś służy jako oparcie. Reszta została dokomponowana przez rzeźbiarza i tapicera – dając szlachetny, recyklingowy sprzęt. Tuż obok niego szafa również „po przejściach” – wyszukana na starociach, w strasznym stanie, dostała drugą szansę. Dziś po renowacji, cieszy oko do tego stopnia, że domownicy zachowali jej surową formę, nie decydując się na bejcowanie.

Pełna harmonia

Strefę dzienną tworzą: kuchnia, jadalnia i salon, które swobodnie się przenikają. Kuchnia skąpana jest w zieleni. Nie tylko fronty szafek, ale również ściany mają soczysty kolor trawy. Atmosferę buduje też tapeta z motywem lasu, która pojawia się na barze oddzielającym kuchnię od jadalni. Duży stół jadalniany z kompletem krzeseł ustawiono w strefie między kuchnią a salonem, na tle przestronnych okien. Siedząc przy obiedzie, nie ogląda się tu telewizora, ale las za oknem...

Dom – jego naturalność i świeżość harmonizują z tym, co na zewnątrz. W salonie stworzono dwie strefy relaksu, dzieląc go umownie na dwie części komodą projektu architekt. Jedna ze stref wypoczynku wyposażona jest w sofy i kino domowe. A druga, ulokowana we wnęce salonu, miejscu niewidocznym z kuchni i jadalni – wydaje się zaciszną oazą spokoju, miejscem na niedzielną kawę lub lekturę. Tutaj wokół artdekowskiego stołu ustawiono wiklinowe fotele z miękkimi poduchami.

Nowoczesność i klasyka

Na piętrze znajdują się pokoje dzieci, duża łazienka oraz sypialnia małżeńska. Pojawiają się tam barwy, których nie ma na parterze. Kolor niebieski odważnie wkroczył do łazienki, ale poprzez swoją kojącą, świeżą naturę, wcale nie wyłamuje się z klimatu domu. Zestawiony z ciemnym drewnem mebli i beżowymi płytkami tworzy klimat salonu kąpielowego. Połączono tu nowoczesność z klasyką, wprowadzając meble i drewno. Powstała całość niebanalna, a przy tym szalenie funkcjonalna. Wnętrze jest jasne i przestronne, poza wolno stojącą wanną, za ścianką z umywalką, jest tu również kabina prysznicowa. Niesamowitym miejscem jest sypialnia małżeńska.

Tutaj aurę totalnego wypoczynku buduje konsekwencja kolorystyczna – zdecydowano się na dominację beżu. Ale nawet w tej monochromatycznej aranżacji na plan pierwszy wyłaniają się dwie osobliwości. Są to meble wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Haręzę: toaletka oraz łóżko. Pierwszy nęci kobiecymi kształtami, łamiąc powagę i wprowadzając do sypialni troszkę przewrotności. Drugi to łóżko z „wyrastającymi” z jego boków żurawiami. Jako tło dla tych niezwykłych mebli architekt zaproponowała delikatną tapetę, o urodzie grafiki z motywem brzóz. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Magda, 2018-03-23 14:32:25

    Jak z rustykalną nuta, to świetnie komponowałyby się drewniane świeczniki, albo krążki drewna (np. pod wazon)

POLECAMY W SERWISACH