W aranżacji łazienki dominuje drewno (białe fronty meblowe i obudowa wanny) oraz granit. Efektowne tło stanowi beżowa okładzina ceramiczna z dekoracyjnymi czarnymi insertami Ceramiche Grazia oraz tapeta z motywem kwiatowym. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W aranżacji łazienki dominuje drewno (białe fronty meblowe i obudowa wanny) oraz granit. Efektowne tło stanowi beżowa okładzina ceramiczna z dekoracyjnymi czarnymi insertami Ceramiche Grazia oraz tapeta z motywem kwiatowym. Fot. Monika Filipiuk-Obałek.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
28 sty 2014 05:00

Zaczarowany dom w angielskim stylu

Czaruje klasyczną elegancją, uwodzi angielskim szykiem, zachwyca pałacową wytwornością. Urzeka też swoim ciepłem i przytulnością. Ten rodziny dom jest po prostu pełen magii i pięknych wspomnień.

Już od pierwszych prac nad projektem było wiadomo, jak to wnętrze ma wyglądać. Właściciele dokładnie sprecyzowali swoje oczekiwania i potrzeby względem rozkładu pomieszczeń, kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych. Znaczenie miał również projekt samego budynku i jego niezwykle dostojne, wręcz dworkowe otoczenie.

Wnętrze miało być konkretyzacją stylistyki domu, a jego anturaż – przedsmakiem tego, co czeka nas w środku. Wnętrze tego rodzinnego, przestronnego domu ujmuje elegancją i wytwornością.

W angielskim stylu

Klasyka (w najlepszym wydaniu!) połączona z elementami stylu angielskiego czaruje na każdym kroku. Tworzy szczególny duet – nietuzinkowy, osobliwy, wyjątkowy. Dominują tu ciepłe pastelowe barwy zestawione z dekoracyjnymi tapetami (w pasy i kwiaty) oraz naturalnymi materiałami.

Masywne, drewniane meble, widoczne głównie w części salonu i jadalni, bez zarzutu skomponowały się z nieco lżejszymi w formie, ale równie ozdobnymi – w odcieniu bieli. Niezwykle dekoracyjne w całym domu jest także oświetlenie w pięknej oprawie oraz bogato zdobione dodatki, głównie w postaci luster.

Takie połączenie dobrze ze sobą współgra, stanowiąc spójną, stylistyczną całość. Salon i jadalnia stanowią jedną, otwartą, płynnie przenikającą się strefę dzienną, tak przestronną, że dosłownie zapiera dech w piersiach! Bo to aż osiemdziesiąt metrów powierzchni, w pięknej klasycznej aranżacji. Bez żadnych ścian, podziałów, barier.

W tej części wnętrza dostojnie prezentują się dwie ogromne kolumny – na górze wykończone gzymsem, na dole zaś ozdobione cokołem. Znakomicie podkreśliły i tak już reprezentacyjny charakter części dziennej. Nie są one jednak tylko dekoracją. Stanowią element nośny budynku, przejmując tym samym funkcję, którą w tym miejscu pełniłyby ściany.

Kuchnia jak dzieło sztuki

Kuchnia, z oddzielną spiżarką, znajduje się tuż obok jadalni. Jest jednak osobnym pomieszczeniem, nie połączonym ze strefą dzienną. Pani domu sporo gotuje i chciała, aby kuchnia była całkowicie oddzielnym, komfortowym pomieszczeniem, zapewniającym mnóstwo miejsca. I tego miejsca na pewno tu nie zabraknie.

Do dyspozycji właścicielki jest aż prawie dwadzieścia pięć metrów, zaplanowanych dokładnie tak jak sobie tego życzyła, z dbałością o najmniejsze detale. Centralnym punktem kuchni jest funkcjonalna duża wyspa, w której z każdej strony umieszczono liczne szafki oraz szuflady. Znalazło się tu również miejsce na piekarnik oraz płytę grzewczą.

Na takiej przestrzeni posiłki wspólnie może przygotowywać nawet kilka osób jednocześnie. Wyspa połączona została z nieco wyższym barem, przy którym można na chwilę odpocząć od nawet najprzyjemniejszego gotowania i spokojnie wypić filiżankę kawy.

Urokliwa, drewniana zabudowa kuchenna w kolorze białym idealnie wpisuje się w stylistykę całego wnętrza. Ozdobne detale (listwy, pilastry, szprosy, ażurowe fronty, porcelanowe uchwyty) dodają jej indywidualnego charakteru i bez zarzutu pasują do wszystkich pozostałych, równie klimatycznych elementów.

Biel mebli doskonale „dogadała się” tu z kolorystyką ścian – z ciemnym błękitem farby, połączonym z tapetą w pionowe pasy z tej samej palety barw. Gotowanie, pieczenie i przyrządzenie potraw w tak wytwornym otoczeniu może być tylko przyjemnością.

Subtelna sypialnia

Wygodna sypialnia pani i pana domu, z osobą łazienką, znajduje się tuż przy strefie dziennej, jednak nic nie zakłóca jej spokoju. Jest przytulna, intymna, ale nie pozbawiona elegancji i wytworności.

Tapeta o pięknym, kwiatowym wzorze, w iście angielskim stylu, nadaje ton całej aranżacji tego intymnego wnętrza. To do jej kolorystyki i subtelnego wzoru dobrano wyposażenie oraz wszystkie inne elementy – firanki, ozdobne oświetlenie oraz lustro w złotej, bogato zdobionej ramie.

Łazienka, a raczej komfortowy (prawie trzynastometrowy) salonik kąpielowy z wanną i kabiną prysznicową, stanowi stylistyczną całość z sypialnią. Zaprojektowano go tak, że jednocześnie mogą z niego korzystać dwie osoby – w kamiennym, granitowym blacie umieszczone są dwie umywalki.

Szykowny wystrój łazienki to także zasługa zastosowanych materiałów wykończeniowych. Głównie drewna, z których wykonane są białe fronty meblowe oraz granitu. Całości aranżacji dopełniła tapeta z motywem kwiatowym, beżowa okładzina ceramiczna z dekoracyjnymi czarnymi insertami oraz ozdobne lustra i oświetlenie.

W takim saloniku, z sypialnią na wyciągniecie ręki, nie da się nie ulec pokucie błogiego, słodkiego lenistwa.

Tekst: Ewa Kozioł.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • doma, 2014-01-28 09:13:57

    czujemy klimat :) brawo !

POLECAMY W SERWISACH