Cztery pierwsze kolekcje marki Fleks to nazwy kolejnych liter alfabetu. Fot. Fleks

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Cztery pierwsze kolekcje marki Fleks to nazwy kolejnych liter alfabetu. Fot. Fleks
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 kwi 2018 12:03

Designerskie meble – kolejny udany projekt Tomasza Augustyniaka

Tomasz Augustyniak – projektant, dla którego design oznacza porządkowanie i poszukiwanie harmonii w otoczeniu człowieka - zaprojektował 4 pierwsze kolekcje dla nowo powstałej marki Fabryki Mebli na Wymiar Meble.pl S.A. - Fleks.

Cztery pierwsze kolekcje marki Fleks to nazwy kolejnych liter alfabetu.Co kryje się za abecadłem designera?

„A”

Kolekcja „A” ma zdecydowany charakter, definiowany poprzez zastosowanie toczonych nóg z litego drewna. Zabieg ten nadaje meblom lekkości i wprowadza ciepły, domowy klimat. Drugim charakterystycznym detalem są pionowe szczeliny w plecach brył, które umożliwiają przepływ światła we wnękach. Mogą one być również dużym ułatwieniem podczas przeprowadzania okablowania. Kolekcja „A” nada charakteru zarówno przestrzeniom prywatnym, jak i publicznym.

„B”

Kolekcja „B” idealnie oddaje ideę minimalistycznego dekorowania wnętrz. Tworzy nowoczesny, prosty, uniwersalny klimat. Wyrazistym elementem są w tym przypadku regały z przegrodami między półkami o trzech głębokościach do wyboru. Efekt wizualny takiego zabiegu jest nietuzinkowy, a dodatkowym atutem jest jego funkcjonalność.

Mały dom: zobacz jak zaprojektowano 80 metrów 

 

Układ ten pozwala na przechowywanie przedmiotów o różnych długościach. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie płyty melaminowanej i sklejki, które tworzą przegrody w regałach. Podobnie jak kolekcję „A”, „B” wykorzystać można zarówno do urządzenia pokoju młodzieżowego lub biura domowego, jak i poczekalni, gabinetów.

„C”

W kolekcji „C” kluczowe są prostota i wygoda, a się z tym wiąże – poszerzona funkcjonalność. Oferta jest różnorodna. Występują w niej stoły do pracy z blatami o konfigurowanej długości i szerokości. Ustawione są one na sklejkowych podstawach, co daje im więcej możliwości.

Kolejnym elementem są regały, które występować mogą pojedynczo lub w zestawie. Istnieje możliwość połączenia ich półkami ze sklejki, co tworzy szczególną przestrzeń. W skład kolekcji wchodzą również komody pod biurko. Ich blaty mają po trzy warianty ułożenia, aby ustawiać je pod różnym kątem. Dzięki temu uzyskać można nowe opcje dla miejsca pracy. Nogi stołów zaprojektowano z trzech toczonych elementów, co pozwala uzyskać trzy wysokości blatów.

„D”

„D” stanowi zbiór dodatków, które uzupełniają pierwsze trzy kolekcje, ale jednocześnie stanowią indywidualną ofertę. W skład kolekcji wchodzą polimerowe lustra. Dzięki materiałowi, z których są wykonane, można modyfikować ich wymiary, proporcje oraz kolor obrzeża. Co ciekawe, polimer jest 10-krotnie mniej podatny na pęknięcia i jest o 50% lżejszy niż szklane lustro.

Wkrótce każdy będzie mógł zaprojektować i kupić swój unikatowy mebel!
Już niedługo, za pomocą urządzenia z dostępem do internetu, wykorzystując autorski system firmy, będzie można natychmiastowo wygenerować zamówienie. Taki projekt zostanie wysłany bezpośrednio do fabryki, co oznacza, że czas zwykle przeznaczony na kontakt z odpowiednią osobą i zatwierdzenie zlecenia zostanie zaoszczędzony. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH