Lampy Manta włoskiej marki Terzani. Projekt: Dodo Arslan i Nicolas Terzani. Fot. Terzani / Galeria Heban

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Lampy Manta włoskiej marki Terzani. Projekt: Dodo Arslan i Nicolas Terzani. Fot. Terzani / Galeria Heban
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 wrz 2017 09:22

Dodo Arslan i Nicolas Terzani: projekt z morskich głębin

Lampy Manta to najnowsza kolekcja znanej włoskiej marki Terzani. Stworzyli je dwaj genialni projektanci – Dodo Arslani i Nicolas Terzani.

Nazwa lamp nie jest przypadkowa – projektanci celowo nawiązali w ten sposób do podwodnego świata i jednego z najbardziej fascynujących mieszkańców głębin. Zamocowane na cienkim zawieszeniu lekkie formacje z opalizującego szkła ołowiowego wyglądają jak organizmy lewitujące w przestrzeni. Falujące linie szklanych formacji, z integralnym oświetleniem LED, przenoszą nas w wyobraźni do morskiej toni, w której unoszą lekkie,przezroczyste organizmy emitujące własne światło.

Dodo Arslan był  gwiazdą spotkania w Galerii Heban które odbyło się 20 lipca, a pretekstem –
najnowsza kolekcja lamp Manta. Spotkanie było okazją do zaprezentowania najnowszej kolekcji lamp włoskiej marki Terzani. 

Dado Arslan to nazwisko łączone z najlepszymi projektami świata. Dodo Arslan to eklektyczny włoski projektant, uznany przez wydawnictwo Taschen za jednego z 90 najlepszych projektantów świata. Życie i pracę dzieli między Mediolanem i Miami. W jego studiu projektowym powstają meble i lekkie elementy wyposażenia. Jego prace były wystawiane w muzeach na całym świecie, a fotel Otto wszedł do Stałej Kolekcji Włoskiego Wzornictwa. Projektant prowadził wykłady i warsztaty na wydziałach
projektowania we Włoszech, Argentynie, Brazylii, Chile, Chorwacji, Egipcie, Anglii i Szwecji. Współpracował z wieloma znanymi markami, m.in. z Campari, Jacuzzi, Pirelli, Riva 1920, Sambonet i Terzani. Jego najnowsze dzieło to lampa Manta zaprojektowana wspólnie z Nicolasem Terzanim dla firmy Terzani.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH