Fot. Fibaro

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Fot. Fibaro
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Fibaro
14 lut 2018 10:25

Inteligentny dom może być piękny

Kiedy mówimy o smart home zwykle przed oczami mamy skomplikowany system oraz wizję kucia ścian. Tymczasem dom czy mieszkanie można uczynić inteligentnym bez tego zamieszania, dzięki polskiemu i bezprzewodowemu systemowi FIBARO.

W każdym kącie

Dzięki FIBARO różne elementy systemu możemy umieścić w interesujących nas pomieszczeniach, a zaczną się one komunikować z centralką systemu i współdziałać. To do nas należy decyzja, gdzie, ile i jakich urządzeń potrzebujemy. Całym systemem możemy zarządzać albo za pomocą aplikacji na smartfonie albo przez komputer.

Bezpieczeństwo i komfort

FIBARO oferuje szereg elementów, które znajdą zastosowanie w różnych pomieszczeniach naszego domu lub mieszkania i sprawią, że stanie się ono bardziej bezpieczne i komfortowe. W kuchni i łazience przydają się czujniki zalania. Te niewielkie urządzenia potrafią wykryć wodę i zaalarmować użytkownika, a jeśli dom wyposażony jest w elektrozawór, to system odetnie główny dopływ wody. Czujniki ruchu oraz otwarcia i zamknięcia drzwi lub okna przydają się w każdym pomieszczeniu, nie tylko w razie włamania, ale również znacząco mogą podnieść nasz komfort życia. Przykładowo po wykryciu ruchu system może automatycznie włączyć światło w korytarzu lub innym wybranym pomieszczeniu.

Wszystkie urządzenia mają niewielkie rozmiary i design, który pasuje do większości współczesnych pomieszczeń. FIBARO jako jedyna polska firma sprzedaje swoje urządzenia w Apple Store, co oznacza, że musi spełniać kryteria również w dziedzinie designu.

Większość produktów FIBARO będzie można zobaczyć i przetestować podczas targów 4Design Days w Katowicach na stoisku firmy. Serdecznie zapraszam również wszystkie osoby chcące dowiedzieć się jak będą wyglądały domy przyszłości na prelekcję Mikołaja Pertka, Country Managera FIBARO, która odbędzie się w piątek 16 lutego 2018 r. na terenie targów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH