Naturalne plecionki trochę w stylu boho zagościły we wnętrzarskich trendach w tym roku. Fot. Madame Stolz.

Zobacz galerię [30 zdjęć]

Naturalne plecionki trochę w stylu boho zagościły we wnętrzarskich trendach w tym roku. Fot. Madame Stolz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
30 sty 2018 21:56

Maison&Objet 2018: 30 "must have" z paryskich targów

Maison&Objet jak w soczewce skupiają wszystkie najważniejsze światowe trendy wnętrzarskie. Tegoroczna edycja, która miała miejsce w dniach 19-23 stycznia, nie była wyjątkiem. Zobaczcie 30 nowości i gorących trendów z jednych z najważniejszych targów wnętrzarskich na świecie!

Maison&Objet to niewątpliwie jedno z najważniejszych światowych wydarzeń z branży wyposażenia i aranżacji wnętrz oraz designu. Podsumowanie tegorocznej styczniowej edycji wypada imponująco - 8 pawilonów o łącznej powierzchni 222 tys. m2 odwiedziło 85 tys. gości. Choć wystawcy meblowi nie są tak licznie reprezentowani jak w przypadku chociażby mediolańskich ISaloni, a dominuje z pewnością tematyka aranżacji wnętrz, dodatków, dekoracji, akcesoriów czy oświetlenia, to jednak wśród ponad 3 tysięcy stoisk, które w styczniu 2018 roku można było odwiedzić w trakcie wydarzenia, prawie 800 stanowiły firmy meblarskie. Branżę meblarską reprezentowali wystawcy – co zrozumiałe – z Francji (242), Belgii (61), Portugalii (56), Holandii (51), Hiszpanii (43), Niemiec (43), Wielkiej Brytanii (38) czy Danii (35), ale spotkać można było także stoiska z tak egzotycznych krajów jak Egipt, Hong Kong czy Indonezja.

Kto z Polaków w Paryżu?
Polskę reprezentowało w tym roku jedynie 5 firm. Była wśród nich stworzona przez Tomka Rygalika i Studio Rygalik marka TRE, firma 366 Concept Retro Furniture z doskonale rozpoznawalną w Polsce serią foteli 366 projektu Józefa Chierowskiego, marka mebli tapicerowanych Sits oraz pracownia mebli do pokojów dziecięcych Up! Warsaw.

Jakie trendy we wnętrzach w 2018 roku?
Jakie trendy i tendencje były najbardziej zauważalne w trakcie tegorocznej edycji Maison&Objet. Z pewnością doskonale już widać odejście (również w obiciach mebli i kolorystyce mebli) od bieli i jasnych kolorów na rzecz ciemnych, nasyconych, nierzadko prawie że teatralnych barw, a także ekspansję „metali”, zarówno w materiałach, jak i w kolorach (złoto, mosiądz, miedź). Uwagę zwraca moda na naturalne materiały - kamień, drewno, naturalną skórę, a także coraz śmielej wkraczający do wnętrz rattan.

Można zauważyć wyraźne odejście od minimalizmu, zwłaszcza w sterylnym, bezosobowym wydaniu, na rzecz autentyczności, odnajdywania urody w niedoskonałościach i akceptacji cyklu starzenia się. Przekładając ten trend na „język mebli” otrzymujemy propozycje na wiosnę i lato 2018 w postaci produktów z widocznymi oznakami starzenia się, w stylistyce retro lub loftowej, tworzących „domową” całość, wykorzystujących drewno z recyklingu oraz materiały jak coraz modniejszy welur, naturalna skóra, wełna czy nawet len.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH