Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Dornbracht.

Fot. Dornbracht.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 16:03 (aktualizacja: 22 paź 2015 14:14)

Armatura kuchenna Sync

Sync Dornbracht to armatura kuchenna z wyciąganą od dołu wylewką z funkcją prysznica, dzięki której codzienna praca w kuchni staje się jeszcze bardziej komfortowa.

Dzięki dynamicznemu językowi formy Sync nawiązuje do ikonicznego designu tworzonego przez firmę Dornbracht i łączy w ten sposób wysmakowaną estetykę z pierwszorzędną funkcjonalnością.

Istotną zaletą nowej wyciąganej armatury Dornbracht jest wyciągana w dół wylewka, która dzięki giętkiemu wężowi pozwala na kierowanie jej w dowolne miejsce. Większej swobody ruchu w miejscu prac mokrych nie da się stworzyć. Matowa czarna powierzchnia uchwytu kieruje rękę użytkownika intuicyjnie do miejsca wyciągania elementu. A ten układa się doskonale w dłoni. Zakres zastosowania armatury Sync poszerza 360-stopniowy promień obrotu, a także wysoka wylewka i daleki wysięg.

Sync oferuje w zależności od potrzeby dwa rodzaje strumienia: naturalny, klarowny strumień laminarny oraz mocny strumień prysznicowy. Prysznic skonstruowany w pracowni Dornbracht, pozwala dzięki swemu szczupłemu wzorowi wylewki, o średnicy zaledwie 28 mm, na połączenie z wylewką - precyzja aż po ostatni szczegół. Przestawienie strumienia z laminarnego na prysznicowy następuje wygodnie za pomocą naciśnięcia przełącznika z tyłu czarnego wyciąganego elementu. Przy czym długi uchwyt i ergonomiczny 90-stopniowy kąt otwarcia ułatwiają precyzyjne dozowanie ilości wody.

Nowa armatura klasy premium wyróżnia się dzięki dynamicznemu językowi formy z pochyleniem do przodu i najdosłowniej „wychodzi” użytkownikowi naprzeciw. Charakterystyczne jest stożkowo ukształtowane przejście między korpusem a wylewką, jak i biegnący równolegle do nich kontur wewnętrzny uchwytu bez nacięcia. Cylindryczność korpusu armatury to również ukształtowany niczym trapez profil uchwytu. Sync dostępna jest także w wersji z kolistą wylewką.

Opis techniczny: Sync – bateria kuchenna z mieszaczem Pull-down z funkcją zraszacza, zasięg 240 mm, wylewka ruchoma 360°, opcjonalny ogranicznik, ruchomy 150°, średnica otworu 35 mm, strumień laminarny i prysznicowy, głowica z płytkami ceramicznymi, 2x wężyk M 8 x 1 x 600 mm, metalowy wąż prysznicowy 1500 mm, sprayface z systemem antikalk, przepływ maks. 10 l/min przy ciśnieniu hydraulicznym 3 bar, korpus bezołowiowy, zintegrowany zawór zwrotny

Sync dostępna jest w wariantach powłok galwanizowanych: chrom i matowa platyna. Powierzchnie galwanizowane są ekstremalnie odporne, przez co w szczególny sposób spełniają specyficzne wymogi panujące w kuchni. Ich charakterystyczny połysk i niezwykła głębia koloru są potwierdzeniem wybitnej jakości armatury kuchennej marki Dornbracht. Jak wszystkie armatury – Sync wytwarzana jest w 100 procentach w Niemczech. Pozwala to producentowi armatury klasy premium, jakim jest Dornbracht na utrzymanie stałych wysokich standardów i precyzyjnej, doskonałej jakości wykonania – „made in Germany”.

Data wprowadzenia na rynek polski: lipiec 2015 r.
Okres gwarancji: 6 lat gwarancji przy zakupie od dystrybutorów Dornbracht w Polsce
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: 8 serwisantów w Polsce, którzy dokonują prac gwarancyjnych i pogwarancyjnych
Dostępność na rynku: salony sprzedaży / dystrybutorzy w Polsce

ALOYS F. DORNBRACHT GMBH & CO. KG ARMATURENFABRIK KÖBBINGSER MÜHLE 6
D-58640 ISERLOHN
osoba do kontaktu w Polsce w sprawie sprzedaży: Honorata Broniowska
ul. Janockiego 41
66-400 Gorzów Wlkp

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY