Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Damixa.

Fot. Damixa.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 12:39 (aktualizacja: 22 paź 2015 13:31)

Bateria łazienkowa i prysznic A-Pex

Linię produktów A-Pex reprezentują: baterie kuchenne dostępne w wykończeniu chrom i stal, bateria umywalkowa dostępna w wykończeniu stal oraz prysznic.

Filozofia Damixa “When design makes sense” (kiedy design ma sens), składa hołd perfekcyjnej równowadze pomiędzy kształtem produktu, a ergonomią jego użytkowania. Szlachetnym przedstawicielem tej myśli jest linia A-Pex, w której dbałość o szczegóły przeplata się z minimalistycznym kształtem, elegancją i innowacyjnymi funkcjami. 

Linię produktów A-Pex reprezentują: baterie kuchenne dostępne w wykończeniu chrom i stal, bateria umywalkowa dostępna w wykończeniu stal oraz prysznic.

Baterie A-Pex:
Elegancka wylewka z perlatorem obracanym w zakresie 360 stopni, zapewniająca maksimum wygody w codziennym użytkowaniu oraz podczas czyszczenia zlewu.

Klasyczne funkcje regulacji temperatury i siły strumienia wody, są pomysłowo ukształtowane  i umieszczone w górnej części wylewki. Rozwiązanie to znacznie minimalizuje rozchlapywanie wody wokół baterii podczas jej używania. Łagodna linia i gładka błyszcząca powierzchnia sprawiają, iż bateria jest łatwa w utrzymaniu czystości. Głowice ceramiczne.

Prysznic A-Pex:
Mała deszczownia i słuchawka prysznicowa, elegancka dźwignia i płaskie rozety to celowy minimalizm, czystość i przejrzystość formy. Słuchawka prysznicowa wykończona kombinacją czarnego metalu i chromu wraz z czarnym wężem prysznicowym, to połączenie nadające całości prawdziwie nowoczesny wygląd. Skandynawski design skoncentrowany na funkcjonalności: deszczownia i słuchawka prysznicowa mogą być używane jednocześnie, drążek prysznica i deszczownia obracane w zakresie 60 stopni, deszczownia z systemem Rub Clean (łatwe usuwanie kamienia).

Projektant serii: Anders Hermansen

Geneza nazwy serii: Słowo „apex” oznacza w języku angielskim najwyższy punkt lub wierzchołek  i odzwierciedla się w przełomowej funkcjonalności baterii, w której uchwyty regulacji temperatury  i strumienia wody umieszczono na jej szczycie. Inną przesłanka to projekt baterii, który prezentuje najwyższą jakość. Stąd też nazwa naszej dumy i radości: A-Pex.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2014/2015 r.
Okres gwarancji: 5 lat
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: cała Polska – sieć serwisantów
Dostępność na rynku: wykaz punktów handlowych dostępny na stronie producenta www.damixa.pl
Nagrody, opinie i rekomendacje przyznane produktowi:
Od chwili wprowadzenia na rynek serii A-Pex, Damixa zdobyła trzy ważne nagrody za wyróżniający wyroby design dowodząc, że pozostaje liczącym się graczem w dziedzinie innowacyjnych produktów i rozwiązań:
1. Interior Innovation Design Award w 2014 r. dla baterii kuchennej i łazienkowej,
2. Red dot design award w 2014 r dla baterii łazienkowej,
3. German Design Award w 2015 r dla baterii umywalkowej.

Agent Handlowy – reprezentant firmy Damixa w Polsce
L.P – ANIN Leszek Siarkiewicz
ul. Trawiasta 34, 04-607 Warszawa 
e-mail: biuro@damixa.com

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY