Fot. Damixa.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Damixa.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 12:39

Bateria łazienkowa i prysznic A-Pex

Linię produktów A-Pex reprezentują: baterie kuchenne dostępne w wykończeniu chrom i stal, bateria umywalkowa dostępna w wykończeniu stal oraz prysznic.

Filozofia Damixa “When design makes sense” (kiedy design ma sens), składa hołd perfekcyjnej równowadze pomiędzy kształtem produktu, a ergonomią jego użytkowania. Szlachetnym przedstawicielem tej myśli jest linia A-Pex, w której dbałość o szczegóły przeplata się z minimalistycznym kształtem, elegancją i innowacyjnymi funkcjami. 

Linię produktów A-Pex reprezentują: baterie kuchenne dostępne w wykończeniu chrom i stal, bateria umywalkowa dostępna w wykończeniu stal oraz prysznic.

Baterie A-Pex:
Elegancka wylewka z perlatorem obracanym w zakresie 360 stopni, zapewniająca maksimum wygody w codziennym użytkowaniu oraz podczas czyszczenia zlewu.

Klasyczne funkcje regulacji temperatury i siły strumienia wody, są pomysłowo ukształtowane  i umieszczone w górnej części wylewki. Rozwiązanie to znacznie minimalizuje rozchlapywanie wody wokół baterii podczas jej używania. Łagodna linia i gładka błyszcząca powierzchnia sprawiają, iż bateria jest łatwa w utrzymaniu czystości. Głowice ceramiczne.

Prysznic A-Pex:
Mała deszczownia i słuchawka prysznicowa, elegancka dźwignia i płaskie rozety to celowy minimalizm, czystość i przejrzystość formy. Słuchawka prysznicowa wykończona kombinacją czarnego metalu i chromu wraz z czarnym wężem prysznicowym, to połączenie nadające całości prawdziwie nowoczesny wygląd. Skandynawski design skoncentrowany na funkcjonalności: deszczownia i słuchawka prysznicowa mogą być używane jednocześnie, drążek prysznica i deszczownia obracane w zakresie 60 stopni, deszczownia z systemem Rub Clean (łatwe usuwanie kamienia).

Projektant serii: Anders Hermansen

Geneza nazwy serii: Słowo „apex” oznacza w języku angielskim najwyższy punkt lub wierzchołek  i odzwierciedla się w przełomowej funkcjonalności baterii, w której uchwyty regulacji temperatury  i strumienia wody umieszczono na jej szczycie. Inną przesłanka to projekt baterii, który prezentuje najwyższą jakość. Stąd też nazwa naszej dumy i radości: A-Pex.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2014/2015 r.
Okres gwarancji: 5 lat
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: cała Polska – sieć serwisantów
Dostępność na rynku: wykaz punktów handlowych dostępny na stronie producenta www.damixa.pl
Nagrody, opinie i rekomendacje przyznane produktowi:
Od chwili wprowadzenia na rynek serii A-Pex, Damixa zdobyła trzy ważne nagrody za wyróżniający wyroby design dowodząc, że pozostaje liczącym się graczem w dziedzinie innowacyjnych produktów i rozwiązań:
1. Interior Innovation Design Award w 2014 r. dla baterii kuchennej i łazienkowej,
2. Red dot design award w 2014 r dla baterii łazienkowej,
3. German Design Award w 2015 r dla baterii umywalkowej.

Agent Handlowy – reprezentant firmy Damixa w Polsce
L.P – ANIN Leszek Siarkiewicz
ul. Trawiasta 34, 04-607 Warszawa 
e-mail: biuro@damixa.com

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny