Fot. Fibar.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Fot. Fibar.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 14:09

Czujnik przeciwpożarowy Smoke Sensor

Fibaro Smoke Sensor to wysokiej klasy czujnik przeciwpożarowy, który pozwala na integrację z niemal każdym przewodowym systemem alarmowym dostępnym na rynku.

Czujnik Fibaro Smoke Sensor zamknięty został w polerowanej obudowie z wysokiej jakości poliwęglanu, zabezpieczającej urządzenie przed uszkodzeniem nawet w temperaturze 200° Celsjusza. Połyskującą aluminiowa maskownica wykonana została z najwyżej jakości materiału o ogromnej ilości kanałów. Każdy z nich został elektrochemicznie ukształtowany, tak by wpadający do czujnika dym został precyzyjnie dostarczony do sensora. Szybkie wykrycie pożaru przez czujnik Fibaro Smoke Sensor, to skuteczna ochrona pozwalająca ograniczyć jego skutki do minimum. 

Niebywale kompaktowe rozmiary (65x28 mm), a także najwyższej próby estetyka obudowy sprawia, że każdy taki czujnik nie tylko zadba o bezpieczeństwo, ale również doskonale prezentuje się we wnętrzach. Ten owoc zaawansowanej technologii i precyzji, informuje o niebezpieczeństwie natychmiast po wykryciu zagrożenia poprzez wbudowaną syrenę i świetlne sygnały wielokolorowego oświetlenia RGB LED.

Ze względu na to, że niektóre materiały potrafią palić się bez emitowania dużych ilości dymu, nasi inżynierowie zdecydowali o zamontowaniu dodatkowego zabezpieczenia w Fibaro Smoke Sensor, w postaci czujnika temperatury. Jeżeli ilość dymu będzie niewystarczająca do uruchomienia alarmu, to czujnik i tak jest w stanie wykryć niebezpieczeństwo w postaci nagłej zmiany temperatury wywołanej zaprószeniem ognia.

Gwałtowny skok temperatury lub jej wzrost do 54 stopni wystarczy by Fibaro Smoke Sensorwykrył możliwe niebezpieczeństwo i zaraportował o tym mieszkańcom. Czujnik Fibaro Smoke Sensor posiada zaawansowane możliwości regulowania czułości sensora. W zależności od pomieszczenia, w którym ma być zamontowany, czułość może być inna. Aby zmaksymalizować poziom bezpieczeństwa zapewniany przez urządzenie wyposażyliśmy je w mechanizmy antysabotażowe. Jakakolwiek ingerencja w obudowę, a także próba jego demontażu zostanie odnotowana i zaalarmowana mieszkańcom. Ponadto centrala HOME CENTER 2 co godzinę odpytuje sensor, sprawdzając czy pracuje poprawnie. W razie jakichkolwiek problemów z komunikacją lub działaniem urządzenia, system natychmiast informuję o usterce.

W połączeniu z centralką i całym systemem Fibaro czujnik każde z wykrytych przez czujnik zagrożeń jest archiwizowane i zapisywane. Ponadto zbierane są również informacje o poziomie zadymienia i temperatury. Niezależnie od tego czy system alarmowy jest uzbrojony czy nie, urządzenie monitoruje ilość dymu w pomieszczeniach i cyklicznie wysyła dane do centrali. Wszystkie dane można na bieżąco monitorować za pomocą interfejsu na urządzeniach mobilnych, jak również zdalnie, logując się do panelu centrali poprzez stronę dom.fibaro.com.

Fibaro Smoke Sensor jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z opakowania, a brak konieczności instalacji przewodowej sprawia, iż jest to urządzenie całkowicie bezobsługowe i niewymagające skomplikowanego montażu.

Urządzenie zaprojektowane zostało przez Macieja Fiedlera, Prezesa Fibar Group oraz Łukasza Gdyka, Design Managera poznańskiej firmy.

Data wprowadzenia na rynek polski: grudzień 2013 r.
Okres gwarancji: 24 miesiące dla klientów indywidualnych, 12 miesięcy dla klientów biznesowych
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: serwis prowadzony jest na terenie
Rzeczpospolitej
Dostępność na rynku: Fibaro Flood Sensor sprzedawany jest w Polsce przez sieć dystrybutorów –Autoryzowanych Przedstawicieli Fibar Group S.A., w wybranych, dużych sieciach sprzedaży detalicznej m.in. empik.com oraz firmy telekomunikacyjne m.in. Netię. Podobna struktura sprzedaży obowiązuje na całym świecie, dlatego urządzenia Fibaro dostępne są w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach
Dokumentacja techniczna: bezpieczeństwo: EN 14604, zgodność EMC: EN 50130-4, zgodność radiowa: ETSI EN 300 220-1, ETSI EN 300 220-2
Nagrody, opinie i rekomendacje przyznane produktowi: Dobry Wzór 2014 w kategorii Nowe Technologie (nagroda dla całej gamy sensorów systemu inteligentnego domu).

Fibar Group S.A.
Lotnicza 1
60-421 Poznań

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny