Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Kinnarps.

Fot. Kinnarps.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 14:12

Fotel obrotowy Capella

Nowa seria foteli obrotowych o nazwie Capella to ukłon w stronę swobody ruchu.

Sercem foteli Capella jest innowacyjny mechanizm FreeMotion™, który sprawia, że siedząc na fotelu, nasze ciało nadal się porusza, poniekąd bezwiednie, dzięki czemu zapewniamy sobie tzw. siedzenie aktywne.

Fotele Capella zostały wyposażone w najnowszy patent firmy Kinnarps – mechanizm nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Mechanizm ten nazywa się FreeMotion® i sprawia, że nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, co jednak nie jest dla nas odczuwalne, ponieważ ruchy, które wykonujemy, są bardzo niewielkie – choć ciągłe. Dzięki temu siedzimy aktywnie, a fotel wcale nie wydaje się być niestabilny.

I właśnie w tym rzecz, ponieważ Capella został zaprojektowany zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej, stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób ‘wymusza’ na nas ruch. Komfort ma tutaj nadrzędne znaczenie. Zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working, gdzie z wyposażenia biura korzysta wiele osób o różnych preferencjach.

Fotel Capella został zaprojektowany przez Johana Larsvalla ze szwedzkiej pracowni Idesign mieszczącej się w Sztokholmie. Idesign to uznana marka w branży projektanckiej, zwłaszcza w kontekście projektów dla środowisk pracy, zaś sam Johan Larsvall współpracuje z Kinnarps już od jakiegoś czas, czego efektem było wiele świetnych projektów foteli ergonomicznych z oferty Kinnarps.

Fotele Capella dostępne są w wielu różnych wersjach; detale oferowane są w opcji białej, polerowanej, lub czarnej. Do fotela można również dobrać dowolną tapicerkę z oferty Kinnarps, co daje użytkownikom szerokie możliwości w zakresie personalizacji.

Informacje techniczne:

1. Mechanizm FreeMotion® sprzyja aktywnemu siedzeniu dzięki możliwości wykonywania niewielkich ruchów siedziska. Siedzisko nigdy nie jest zablokowane, porusza się nawet, jeżeli opcja odchylania jest zablokowana.

2. Siedzisko - regulacja wysokości (metalowy podnośnik gazowy KGASO w wykończeniu czarnym lub chromowanym), regulacja głębokości siedziska.

3. Oparcie - niskie lub średnie, z możliwością regulacji wysokości. Odchylenie - regulacja oporu odchylania i możliwość zablokowania fotela w położeniu odchylonym. Wyściółka - profilowany polieter.

4. Podstawa pięcioramienna - plastikowa podstawa pięcioramienna (Black Edition) (CB9) z kółkami do podłóg twardych (CASTNN60, czarne z szarą prowadnicą). Aluminiowa podstawa pięcioramienna (CB10) w kolorze srebrnoszarym lub polerowana (Silver, Polished i White Edition).

5. Opcja - zagłówek (NC), regulowane podparcie dolnej części pleców (ADLU) oraz regulacja kąta oparcia (ADBA) są dostępne opcjonalnie. Wyższy podnośnik gazowy (KGAS 80 — 190 mm oraz KGAS 190 — 270 mm) w kolorze czarnym lub szronionym chromie, który można uzupełnić o podpórkę na stopy (FR540, czarna). Kółka do miękkich podłóg (CASTNN60SF, czarne) lub stopy (czarne).

6. Podłokietniki - wielofunkcyjne podłokietniki z regulacją głębokości, kąta nachylenia, szerokość i wysokości (90 mm). Wierzch podłokietnika 220 x 10 m z miękkiego, profilowanego tworzywa TPU.

Projekt: Johan Larsvall, Idesign.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r
Okres gwarancji: 5 lat, 2 lata na tapicerki
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: 7 biur sprzedaży w głównych miastach Polski
Dostępność na rynku: 2015 r.
Dokumentacja techniczna: nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty: ISO 14001 i ISO 9001, produkty posiadają oznaczenia Moebelfacta, FSC, NF Environment, GS tapicerki Oeko TEX, EU Ecolabel

Kinnarps Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY