Fot. Kinnarps.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Fot. Kinnarps.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 14:12

Fotel obrotowy Capella

Nowa seria foteli obrotowych o nazwie Capella to ukłon w stronę swobody ruchu.

Sercem foteli Capella jest innowacyjny mechanizm FreeMotion™, który sprawia, że siedząc na fotelu, nasze ciało nadal się porusza, poniekąd bezwiednie, dzięki czemu zapewniamy sobie tzw. siedzenie aktywne.

Fotele Capella zostały wyposażone w najnowszy patent firmy Kinnarps – mechanizm nowej generacji, który sprawia, że siedzenie i oparcie fotela poruszają się niezależnie od siebie, dostosowując się do postawy i ruchów osoby siedzącej na fotelu. Mechanizm ten nazywa się FreeMotion® i sprawia, że nasze ciało pozostaje w ciągłym ruchu, co jednak nie jest dla nas odczuwalne, ponieważ ruchy, które wykonujemy, są bardzo niewielkie – choć ciągłe. Dzięki temu siedzimy aktywnie, a fotel wcale nie wydaje się być niestabilny.

I właśnie w tym rzecz, ponieważ Capella został zaprojektowany zgodnie z przekonaniem, że postawa siedząca wcale nie oznacza postawy niemalże nieruchomej, stąd też pomysł, by zastosować mechanizm, który w jakiś sposób ‘wymusza’ na nas ruch. Komfort ma tutaj nadrzędne znaczenie. Zastosowane mechanizmy regulacji ustawień fotela sprawiają, że jest on świetnym rozwiązaniem dla środowisk pracy typu Activity-Based Working, gdzie z wyposażenia biura korzysta wiele osób o różnych preferencjach.

Fotel Capella został zaprojektowany przez Johana Larsvalla ze szwedzkiej pracowni Idesign mieszczącej się w Sztokholmie. Idesign to uznana marka w branży projektanckiej, zwłaszcza w kontekście projektów dla środowisk pracy, zaś sam Johan Larsvall współpracuje z Kinnarps już od jakiegoś czas, czego efektem było wiele świetnych projektów foteli ergonomicznych z oferty Kinnarps.

Fotele Capella dostępne są w wielu różnych wersjach; detale oferowane są w opcji białej, polerowanej, lub czarnej. Do fotela można również dobrać dowolną tapicerkę z oferty Kinnarps, co daje użytkownikom szerokie możliwości w zakresie personalizacji.

Informacje techniczne:

1. Mechanizm FreeMotion® sprzyja aktywnemu siedzeniu dzięki możliwości wykonywania niewielkich ruchów siedziska. Siedzisko nigdy nie jest zablokowane, porusza się nawet, jeżeli opcja odchylania jest zablokowana.

2. Siedzisko - regulacja wysokości (metalowy podnośnik gazowy KGASO w wykończeniu czarnym lub chromowanym), regulacja głębokości siedziska.

3. Oparcie - niskie lub średnie, z możliwością regulacji wysokości. Odchylenie - regulacja oporu odchylania i możliwość zablokowania fotela w położeniu odchylonym. Wyściółka - profilowany polieter.

4. Podstawa pięcioramienna - plastikowa podstawa pięcioramienna (Black Edition) (CB9) z kółkami do podłóg twardych (CASTNN60, czarne z szarą prowadnicą). Aluminiowa podstawa pięcioramienna (CB10) w kolorze srebrnoszarym lub polerowana (Silver, Polished i White Edition).

5. Opcja - zagłówek (NC), regulowane podparcie dolnej części pleców (ADLU) oraz regulacja kąta oparcia (ADBA) są dostępne opcjonalnie. Wyższy podnośnik gazowy (KGAS 80 — 190 mm oraz KGAS 190 — 270 mm) w kolorze czarnym lub szronionym chromie, który można uzupełnić o podpórkę na stopy (FR540, czarna). Kółka do miękkich podłóg (CASTNN60SF, czarne) lub stopy (czarne).

6. Podłokietniki - wielofunkcyjne podłokietniki z regulacją głębokości, kąta nachylenia, szerokość i wysokości (90 mm). Wierzch podłokietnika 220 x 10 m z miękkiego, profilowanego tworzywa TPU.

Projekt: Johan Larsvall, Idesign.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r
Okres gwarancji: 5 lat, 2 lata na tapicerki
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: 7 biur sprzedaży w głównych miastach Polski
Dostępność na rynku: 2015 r.
Dokumentacja techniczna: nasze zakłady produkcyjne posiadają certyfikaty: ISO 14001 i ISO 9001, produkty posiadają oznaczenia Moebelfacta, FSC, NF Environment, GS tapicerki Oeko TEX, EU Ecolabel

Kinnarps Polska Sp. z o.o.
ul. Puławska 354/356
02-819 Warszawa

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający