Kolekcja mebli Tecto/Lenart. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kolekcja mebli Tecto/Lenart. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
26 wrz 2018 11:46

Kolekcja mebli Tecto/Lenart

Tecto to niezwykle funkcjonalne meble, zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością zaaranżować niewielki pokój dorastającego dziecka. Dzięki swojej wielozadaniowości, meble bez problemu dopasują się do potrzeb oraz rytmu życia dzieci i nastolatków. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: kolekcja mebli Tecto

Nazwa kategorii: Przestrzeń dziecka

Opis produktu: TECTO to niezwykle funkcjonalne meble, zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością zaaranżować niewielki pokój dorastającego dziecka. Dzięki swojej wielozadaniowości, meble bez problemu dopasują się do potrzeb oraz rytmu życia dzieci i nastolatków. Kolekcję, zaprojektowaną przez młodych projektantów z ASP, wyróżnia praktyczna modułowość – poszczególne szafy i regały można dowolnie łączyć, tworząc ciekawe zestawienia.

Atrakcyjne połączenia

Meble TECTO zachwycą każdego miłośnika geometrycznego wzornictwa. Swój nieszablonowy design kolekcja zawdzięcza Aleksandrze Krystosiak i Kindze Zając – studentkom z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, które we współpracy z LenART DESIGN, stworzyły te oryginalne meble. Bryły wyróżniają się regularnymi kształtami i wyraźnie zaznaczonymi odcięciami barw oraz faktur. Zastosowanie białych frontów i rysunku drewna daje efekt modnej nowoczesności, a abstrakcyjny dekor sprawia, że całość zyskuje urbanistyczny charakter. Poszczególne elementy kolekcji, min. rozkładane biurko, pojemne szafy, wielofunkcyjny kontenerek oraz wysokie regały i półki, pozwalają tworzyć dowolne, meblowe połączenia i sprytnie gospodarować przestrzenią.

Dwa rodzaje biurek

W pokoju dorastającego dziecka biurko stanowi swoiste centrum dowodzenia, dlatego musi być wygodne, przestronne i łatwe do uporządkowania. W kolekcji TECTO dostępne są dwie wersje tego mebla – klasyczne, z szerokim blatem i szufladą oraz ciekawe, rozkładane biurko (TE09), z dodatkowym mobilnym blatem na kółkach, który rozsuwa się tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba i niemal dwukrotnie powiększa powierzchnię zwykłego biurka. Gdy dziecko przyjmuje gości, mebel można złożyć jednym ruchem ręki i tym samym stworzyć dużo miejsca do wspólnej zabawy. Utrzymanie porządku w tej strefie nie będzie problemem dzięki trzem pakownym szufladom oraz wysuwanej półce, na której można umieścić drukarkę lub inne podręczne przedmioty.

Meble-puzzle

Jednoosobowe łóżko TECTO wyposażono w bonellowy materac, który jest nie tylko wygodny, ale również gwarantuje optymalne odciążenie kręgosłupa podczas snu. Zamontowany podnośnik sprawia, że bez problemu można unieść stelaż, aby sięgnąć po ukrytą w dwóch pojemnikach pościel. Między schowkami znajduje się pusta przestrzeń, stworzona po to, aby umieścić tam wielozadaniowy, mobilny kontenerek, który jest prawdziwym hitem tej kolekcji. W zależności od potrzeb może on pełnić rolę wygodnej pufy, w której wnętrzu znajdzie się miejsce do przechowywania, stolika kawowego, stolika z siedziskiem i podniesionym blatem, a nawet stolika ze schowkiem. Jeżeli kontenerek aktualnie nie jest nam potrzebny, niczym brakujący puzzel wsuwa się w przestrzeń pod łóżkiem i tam spokojnie czeka do czasu, aż znów będziemy chcieli z niego skorzystać.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ