Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 14:30

Kolekcja New Atelier

Graficzne formy dekoracji wykorzystane w kolekcji to sposób przeniesienia i popularyzowania sztuki w postaci sztuki użytkowej, do której należy porcelana.

Kolekcja zaprojektowana w zgodzie z ideą Mix&Match (pol. mieszaj i łącz) wyrażającą nową rolę porcelany w aranżacji stołu. To kolekcja wysokiej jakości porcelanowych naczyń z dekoracjami zaprojektowanymi specjalnie do tworzenia wyjątkowych kompozycji na stole.

Dostępne indywidualnie elementy zastawy współgrają ze sobą, tworząc nieograniczoną liczbę kombinacji, dopasowanych do wnętrza i niepowtarzalnej atmosfery spotkania. Zmieniły się radykalnie zwyczaje związane z kompletowaniem porcelany. Brakuje nam często miejsca na przechowywanie wieloelementowych serwisów, dlatego chętnie sięgamy po proste sety naczyń, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiego śniadania, jak i uroczystej kolacji.

Ważny jest świeży wzór, detal na porcelanie, który “zbuduje nastrój” spotkania przy stole. Nie lubimy nudy, a tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Temu służy właśnie koncepcja Mix&Match, która daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę.

Materiał: porcelana, kalka ceramiczna.

Projektant: Marek Cecuła, Cmielów Design Studio.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r.
Dostępność na rynku: sklep internetowy porcelana.com.pl
Dokumentacja techniczna: porcelana tworzona przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. posiada spodnie oznakowanie z logo marki znajdujące się na każdym, pojedynczym elemencie. Poświadcza ono oryginalność oraz najwyższą jakość ręcznie wykonywanej porcelany. Taki sposób jej tworzenia, sprawdzony i udoskonalany przez ponad dwieście lat istnienia Polskich Fabryk Porcelany sprawia, że każde pojedyncze naczynie wyraża emocje i charakter tworzących je ludzi. Jest odzwierciedleniem nastroju i czasu, w którym powstało. Nadaje to porcelanie indywidualny, unikalny charakter. Odręcznie malowane zdobienia na naczyniach tworzone są przy pomocy materiałów najwyższej jakości – farb kruszcowych, złota i platyny. Dodatkowo, w procesie produkcyjnym Polskich Fabryk Porcelany nie używa się kadmu ani ołowiu – oznacza to, że porcelana nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia jej użytkowników.
Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności porcelanę Polskich Fabryk przy zachowaniu ostrożności można również myć w zmywarkach.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
ul. Ostrowiecka 45
27- 440 Ćmielów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny