Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.

Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 14:30 (aktualizacja: 24 paź 2015 21:13)

Kolekcja New Atelier

Graficzne formy dekoracji wykorzystane w kolekcji to sposób przeniesienia i popularyzowania sztuki w postaci sztuki użytkowej, do której należy porcelana.

Kolekcja zaprojektowana w zgodzie z ideą Mix&Match (pol. mieszaj i łącz) wyrażającą nową rolę porcelany w aranżacji stołu. To kolekcja wysokiej jakości porcelanowych naczyń z dekoracjami zaprojektowanymi specjalnie do tworzenia wyjątkowych kompozycji na stole.

Dostępne indywidualnie elementy zastawy współgrają ze sobą, tworząc nieograniczoną liczbę kombinacji, dopasowanych do wnętrza i niepowtarzalnej atmosfery spotkania. Zmieniły się radykalnie zwyczaje związane z kompletowaniem porcelany. Brakuje nam często miejsca na przechowywanie wieloelementowych serwisów, dlatego chętnie sięgamy po proste sety naczyń, które sprawdzą się zarówno podczas szybkiego śniadania, jak i uroczystej kolacji.

Ważny jest świeży wzór, detal na porcelanie, który “zbuduje nastrój” spotkania przy stole. Nie lubimy nudy, a tworzenie własnej porcelanowej kompozycji to rodzaj zabawy. Temu służy właśnie koncepcja Mix&Match, która daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę.

Materiał: porcelana, kalka ceramiczna.

Projektant: Marek Cecuła, Cmielów Design Studio.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r.
Dostępność na rynku: sklep internetowy porcelana.com.pl
Dokumentacja techniczna: porcelana tworzona przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. posiada spodnie oznakowanie z logo marki znajdujące się na każdym, pojedynczym elemencie. Poświadcza ono oryginalność oraz najwyższą jakość ręcznie wykonywanej porcelany. Taki sposób jej tworzenia, sprawdzony i udoskonalany przez ponad dwieście lat istnienia Polskich Fabryk Porcelany sprawia, że każde pojedyncze naczynie wyraża emocje i charakter tworzących je ludzi. Jest odzwierciedleniem nastroju i czasu, w którym powstało. Nadaje to porcelanie indywidualny, unikalny charakter. Odręcznie malowane zdobienia na naczyniach tworzone są przy pomocy materiałów najwyższej jakości – farb kruszcowych, złota i platyny. Dodatkowo, w procesie produkcyjnym Polskich Fabryk Porcelany nie używa się kadmu ani ołowiu – oznacza to, że porcelana nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia jej użytkowników.
Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności porcelanę Polskich Fabryk przy zachowaniu ostrożności można również myć w zmywarkach.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
ul. Ostrowiecka 45
27- 440 Ćmielów

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY