Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 14:26

Kolekcja United Table of Europe

To kolekcja, w której łączą się folklorystyczne wzory narodowe Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i Polski.

Inspiracje do stworzenia kolekcji: europejska wielokulturowość i estetyczny eklektyzm. To kolekcja, w której łączą się folklorystyczne wzory narodowe Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i Polski. Wspólne ucztowanie ma charakter jednoczący, a teraz także porcelana, która temu ucztowaniu towarzyszy, staje się symbolem wzajemnego szacunku i odnajdywania siły europejskiej kultury w jej wielokulturowości.

Kolekcja projektowana według trendu Mix&Match – można ją kompletować poprzez dokupowanie pojedynczych elementów tworząc własne kompozycje i kombinacje. Koncepcja Mix&Match daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę. Kolekcja dostępna jest w wersji do kawy oraz w wersji obiadowej. Do mycia w zmywarkach. W dwóch różnych dekoracjach. Swoją premierę miała podczas Targów Ambiente 2015 we Frankfurcie nad Menem.

Materiał: porcelana, kalka.

Projektant: zespół projektowy Ćmielów Design Studio.

Data wprowadzenia na rynek Polski: 2015 r.
Dostępność na rynku: sklep internetowy porcelana.com.pl
Dokumentacja techniczna: porcelana tworzona przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. posiada spodnie oznakowanie z logo marki znajdujące się na każdym, pojedynczym elemencie. Poświadcza ono oryginalność oraz najwyższą jakość ręcznie wykonywanej porcelany. Taki sposób jej tworzenia, sprawdzony i udoskonalany przez ponad dwieście lat istnienia Polskich Fabryk Porcelany sprawia, że każde pojedyncze naczynie wyraża emocje i charakter tworzących je ludzi. Jest odzwierciedleniem nastroju i czasu, w którym powstało. Nadaje to porcelanie indywidualny, unikalny charakter. Odręcznie malowane zdobienia na naczyniach tworzone są przy pomocy materiałów najwyższej jakości – farb kruszcowych, złota i platyny. Dodatkowo, w procesie produkcyjnym Polskich Fabryk Porcelany nie używa się kadmu ani ołowiu – oznacza to, że porcelana nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia jej użytkowników.
Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności porcelanę Polskich Fabryk przy zachowaniu ostrożności można również myć w zmywarkach.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
ul. Ostrowiecka 45 
27- 440 Ćmielów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający