Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.

Fot. Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież”.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 14:26

Kolekcja United Table of Europe

To kolekcja, w której łączą się folklorystyczne wzory narodowe Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i Polski.

Inspiracje do stworzenia kolekcji: europejska wielokulturowość i estetyczny eklektyzm. To kolekcja, w której łączą się folklorystyczne wzory narodowe Grecji, Francji, Holandii, Norwegii, Anglii i Polski. Wspólne ucztowanie ma charakter jednoczący, a teraz także porcelana, która temu ucztowaniu towarzyszy, staje się symbolem wzajemnego szacunku i odnajdywania siły europejskiej kultury w jej wielokulturowości.

Kolekcja projektowana według trendu Mix&Match – można ją kompletować poprzez dokupowanie pojedynczych elementów tworząc własne kompozycje i kombinacje. Koncepcja Mix&Match daje nowego ducha tradycyjnej porcelanie, stawiając na indywidualizację, demokratyzację (dostępność), fusion (połączenie) i zmianę. Kolekcja dostępna jest w wersji do kawy oraz w wersji obiadowej. Do mycia w zmywarkach. W dwóch różnych dekoracjach. Swoją premierę miała podczas Targów Ambiente 2015 we Frankfurcie nad Menem.

Materiał: porcelana, kalka.

Projektant: zespół projektowy Ćmielów Design Studio.

Data wprowadzenia na rynek Polski: 2015 r.
Dostępność na rynku: sklep internetowy porcelana.com.pl
Dokumentacja techniczna: porcelana tworzona przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. posiada spodnie oznakowanie z logo marki znajdujące się na każdym, pojedynczym elemencie. Poświadcza ono oryginalność oraz najwyższą jakość ręcznie wykonywanej porcelany. Taki sposób jej tworzenia, sprawdzony i udoskonalany przez ponad dwieście lat istnienia Polskich Fabryk Porcelany sprawia, że każde pojedyncze naczynie wyraża emocje i charakter tworzących je ludzi. Jest odzwierciedleniem nastroju i czasu, w którym powstało. Nadaje to porcelanie indywidualny, unikalny charakter. Odręcznie malowane zdobienia na naczyniach tworzone są przy pomocy materiałów najwyższej jakości – farb kruszcowych, złota i platyny. Dodatkowo, w procesie produkcyjnym Polskich Fabryk Porcelany nie używa się kadmu ani ołowiu – oznacza to, że porcelana nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia jej użytkowników.
Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności porcelanę Polskich Fabryk przy zachowaniu ostrożności można również myć w zmywarkach.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
ul. Ostrowiecka 45 
27- 440 Ćmielów

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY