Fot. Kratki.pl Marek Bal.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Kratki.pl Marek Bal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 10:16

Kominek Nadia 8

Kominek Nadia 8 jest idealną propozycją dla koneserów wytwornego designu w zabudowie kaflowej ozdobionej kryształami Swarovskiego. Na łączeniu pikowań umieszczone są certyfikowane kryształy Swarovskiego.

Zastosowanie takiego rozwiązania to połączenie tradycji i nowoczesności w najlepszym wydaniu. Kryształy pięknie odbijają światło, mienią się w słońcu, dodając blask wnętrzu.

Budowa Pieca kaflowego:

1. Obudowa wykonana z kafli ozdobionych certyfikowanymi kryształami Swarovskiego.

2. Wkład kominkowy Nadia 8.

3. Elementy konstrukcji stalowej/nośnej wkładu - tylna ściana i górna pokrywa wykonane z blachy stalowej.

Piece kaflowe firmy Kratki.pl zaliczane są do palenisk stałopalnych z ręcznym załadunkiem paliwa i zamykanymi drzwiczkami paleniskowymi. Służą jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniach, w których są zainstalowane.

Zalety wkładu NadiaA 8

1. Korpus i front wkładu wykonane z blachy kotłowej, przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach.

2. Elementy stalowe wycinane laserowo, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

3. Korpus spawany w osłonie gazu szlachetnego, co zapewnia dobrą jakość spawów.

4. Wkład w standardzie wyposażony jest w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass wytrzymująca temperaturę do 800oC. Jest ona malowana metodą sitodruku, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększa front wkładu.

5. Sześciokątna komora paleniska wpływa na czystość spalania.

6. Możliwość przełożenia drzwi ze standardowego prawostronnego otwarcia na lewostronne.

7. Drzwi wkładu posiadają nowoczesną klamkę ślizgową (opcjonalnie system domykania drzwi).

8. Deflektor - wydłuża drogę spalin, spalanie jest bardziej ekologiczne.
9. Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele.

10. Wkład posiada wbudowany króciec dolotu powietrza z zewnątrz fi 125 mm, z zamontowaną fabrycznie przepustnicą do regulacji przepływu powietrza. Regulacja dolotu powietrza za pomocą tylko jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu.

11. Wkład posiada podwójny system dopowietrzenia komory spalania.
Powietrze pierwotne dostarczane jest na całej szerokości paleniska poprzez szczelinę w listwie stanowiącej płotek zabezpieczający (znajdujący się na froncie paleniska) oraz przez listwę napowietrzającą (umieszczoną na tylnej ścianie paleniska tuż nad płytą na której odbywa się spalanie).
Wkład posiada również kurtynę powietrzną - system czystej szyby bez pobierania powietrza z pomieszczenia. Powietrze dostarczane jest specjalnymi kanałami na bokach kominka do komory znajdującej się w górnej części wkładu i równomiernie rozprowadzane na szybę na całej jej szerokości. Powietrze skierowane przez kierownicę "omiata" szybę powodując odsuwanie od niej ognia i dymu, co znacznie ogranicza osadzanie się na niej sadzy, dzięki czemu pozostaje ona czysta. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której następuje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisję szkodliwego CO do atmosfery.

12. Ruchomy, dwuczęściowy żeliwny wylot spalin z regulacją ustawienia 360 stopni (może być skierowany zarówno do tyłu, jak i do góry).

13. Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte – materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze spalania, przyczynia się do poprawienia parametrów spalania.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r.
Okres gwarancji: 5 lat
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: dostępny
Dostępność na rynku: dostępny na zamówienie

Kratki.pl Marek Bal
Wsola ul. Gombrowicza 4
26-660 Jedlińsk

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny