Zobacz galerię [4 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 14:35

Kubki Ćmielowskie

Kubki Ćmielowskie to przykład, jak ćmielowscy projektanci swoim projektami zmienili codzienny przedmiot w atrybut dobrego smaku i wynieśli go do rangi eleganckiego gadżetu.

Inspiracje do powstania kolekcji: elegancki i gustowny przedmiot/prezent, który pełni podobne wizerunkowo funkcje, co eleganckie spinki do mankietu czy zegarek znanej marki. K

Wyjątkowości kubkom dodaje fakt tradycyjnego, ręcznego wykonania i zdobienia wysokaratowym złotem lub szlachetną platyną. To kubek, który ma szansę stać się codziennym atrybutem dobrego smaku, a zarazem praktycznym przedmiotem, który jest blisko nas przez cały dzień.

Każdy kubek można spersonalizować poprzez ręczną sygnaturę z inicjałami właściciela, dzięki temu może być zatem unikatowym, a zarazem praktycznym upominkiem. Tworzony tylko na specjalne zamówienie, dostępny w wersji damskiej i męskiej.

Materiał: porcelana, złoto, platyna.

Projektant: Edyta Cieloch, Ćmielów Design Studio.

Data wprowadzenia na rynek polski: 2015 r.
Dostępność na rynku: sklep internetowy porcelana.com.pl
Dokumentacja techniczna: porcelana tworzona przez Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. posiada spodnie oznakowanie z logo marki znajdujące się na każdym, pojedynczym elemencie. Poświadcza ono oryginalność oraz najwyższą jakość ręcznie wykonywanej porcelany. Taki sposób jej tworzenia, sprawdzony i udoskonalany przez ponad dwieście lat istnienia Polskich Fabryk Porcelany sprawia, że każde pojedyncze naczynie wyraża emocje i charakter tworzących je ludzi. Jest odzwierciedleniem nastroju i czasu, w którym powstało. Nadaje to porcelanie indywidualny, unikalny charakter. Odręcznie malowane zdobienia na naczyniach tworzone są przy pomocy materiałów najwyższej jakości – farb kruszcowych, złota i platyny. Dodatkowo, w procesie produkcyjnym Polskich Fabryk Porcelany nie używa się kadmu ani ołowiu – oznacza to, że porcelana nie stwarza żadnego niebezpieczeństwa dla zdrowia jej użytkowników.
Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesności porcelanę Polskich Fabryk przy zachowaniu ostrożności można również myć w zmywarkach.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.
ul. Ostrowiecka 45
27- 440 Ćmielów

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny