Fot. Kratki.pl Marek Bal.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Fot. Kratki.pl Marek Bal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 09:47

Linia wkładów MB

Linia MB aktualnie obejmuje 6 modeli o różnej mocy nominalnej (8 kW, 10 kW, 13 kW, 15 kW, 17 kW, 22 kW) oraz gabarytach. Cechami wyróżniającymi modele z tej linii na tle konkurencji jest wyjątkowa dbałość o szczegóły, atrakcyjna cena oraz precyzja wykonania.

Wśród dostępnych na rynku urządzeń, na szczególną uwagę zasługuje linia wkładów MB. Doskonałe parametry techniczne i ich elegancki wygląd stanowią potwierdzenie hasła „z zamiłowania do perfekcji”. Cechami wyróżniającymi modele z tej linii spośród konkurencji jest wyjątkowa dbałość o szczegóły, atrakcyjna cena oraz precyzja wykonania - m.in. dzięki zastosowaniu ramy drzwi wykonanej z zamkniętego profilu o specjalnej konstrukcji. Przekłada się to na stabilność, szczelność i wyjątkową wytrzymałość na naprężenia w wysokich temperaturach.

Linia MB obejmuje aktualnie 6 modeli o różnej mocy nominalnej (8 kW, 10 kW, 13 kW, 15 kW, 17 kW, 22 kW) oraz gabarytach. Każdy model dostępny jest z przeszkleniem prostym oraz bocznym: prawo lub lewostronnym. Możemy również wybierać pomiędzy bocznym systemem otwierania drzwi (lewym lub prawym) bądź popularnym ostatnio systemem lift-up, potocznie zwanym gilotyną. Ostatnio premierę miała wkład MB 120, który wyróżnia się szerokim, panoramicznym frontem. Imponujące przeszklenia MB 120 daje niepowtarzalny efekt wizji ognia, dzięki czemu będzie można odkryć wszystkie uroki paleniska.

Seria MB w standardzie wyposażone są w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass malowaną metodą sitodruku, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd oraz optycznie powiększa front wkładu. Wkłady wyposażone są w dużą komorę spalania, wyłożoną ogniotrwałą ceramiką Acumotte, która dobrze akumuluje i oddaje ciepło do otoczenia oraz znacznie podnosi estetykę paleniska.

Udoskonalona technologicznie konstrukcja drzwi oraz wbudowany króciec dolotu powietrza z zewnątrz czynią wkłady z linii MB idealnym rozwiązaniem do domu z rekuperacją. Wszystkie wkłady z tej serii spełniają również restrykcyjne normy BimSchV 2.

Zalety wkładów z linii MB

1. Korpus i front wkładu wykonane ze stali, przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach.

2. Elementy stalowe wycinane laserowo, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

3. Korpus spawany w osłonie gazu szlachetnego, co zapewnia dobrą jakość spawów.

4. Wkład w standardzie wyposażony jest w pojedynczą zewnętrzną szybę dekoracyjną typu glass wytrzymująca temperaturę do 800oC. Jest ona malowana metodą sitodruku, która nadaje kominkowi nowoczesny i elegancki wygląd, optycznie powiększa front wkładu.

5. Szyba boczna dzielona - wkład kominkowy z dwoma szybami zestawionymi ze sobą pod kątem prostym (szyby łączone bez szprosa).  

6. Wysoki czopuch i poprzecznie umieszczone płomieniówki - zwiększają powierzchnie wymiany ciepła pomiędzy wkładem a otoczeniem. Obniżenie temperatury spalin przyczynia się do zwiększenia sprawności urządzenia.

7. Drzwi kominka wykonane z zamkniętego profilu, co sprawia, że one są bardziej stabilne i wytrzymałe na naprężenia podczas pracy w wysokich temperaturach. Uszczelka drzwi znajduje się w wyprofilowanym rowku, co gwarantuje odpowiednie jej przyleganie oraz zapobiega ewentualnemu wypadnięciu podczas eksploatacji.

8. Wkład wyposażony w regulowane nóżki umożliwiające jego wypoziomowanie (w zakresie do 20 mm).

9. Deflektor - wydłuża drogę spalin, spalanie jest bardziej ekologiczne.

10. Wkład bezrusztowy - dopalanie na popiele. Płyta dolna wkładu znacznie obniżona w stosunku do drzwi (produkt spalania znajduje się poniżej płotka i listwy napowietrzającej). Opał wypala się na drobny popiół a energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.

11. Wkład posiada wbudowany króciec dolotu powietrza z zewnątrz fi 125 mm. Regulacja dolotu powietrza za pomocą tylko jednego regulatora, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. 

12. Wkład posiada potrójny system dopowietrzenia komory spalania:
  - powietrze pierwotne dostarczane jest na całej szerokości paleniska poprzez szczelinę w listwie stanowiącej płotek zabezpieczający znajdujący się na froncie paleniska,
  - dopowietrzenie wtórne komory spalania realizowane jest przez otwory w tylnej ścianie - system dopalania spalin, odpowiada za ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz podniesienie sprawność wkładu,
   - wkład posiada rownież kurtynę powietrzną - system czystej szyby bez pobierania powietrza z pomieszczenia. Powietrze dostarczane jest specjalnymi kanałami na bokach kominka do komory znajdującej się w górnej części wkładu i równomiernie rozprowadzane na szybę na całej jej szerokości. Powietrze skierowane przez kierownicę "omiata" szybę powodując odsuwanie od niej ognia i dymu, co znacznie ogranicza osadzanie się na niej sadzy, dzięki czemu pozostaje ona czysta.

13. Ruchomy, dwuczęściowy żeliwny wylot spalin z regulacją ustawienia 360 stopni (może być skierowany zarówno do tyłu, jak i do góry).

14. Komora spalania wyłożona materiałem Acumotte – materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w komorze spalania, przyczynia się do poprawienia parametrów spalania.

Data wprowadzenia na rynek polski: kwiecień 2015 r.
Okres gwarancji: 5 lat
Dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego: dostępny
Dostępność na rynku: dostępny

Kratki.pl Marek Bal
Wsola ul. Gombrowicza 4
26-660 Jedlińsk

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny