Okno do dachów płaskich DXW, z możliwością chodzenia po jego powierzchni/FAKRO. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Okno do dachów płaskich DXW, z możliwością chodzenia po jego powierzchni/FAKRO. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 paź 2018 14:35

Okno do dachów płaskich DXW, z możliwością chodzenia po jego powierzchni/FAKRO

W 2015 roku wprowadzone zostaje do produkcji okno do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim umożliwiając bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Produkt zgłoszony do konkursu Dobry Design 2019.

Nazwa produktu: Okno do dachów płaskich DXW, z możliwością chodzenia po jego powierzchni

Nazwa kategorii: Drzwi i okna

Opis produktu: Firma FAKRO wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów jak i trendom rynkowym wprowadziła „rodzinę” okien przeznaczonych do montażu w płaskich dachach. Produkty te cieszą się duży zainteresowaniem, a różnorodność wariantów, jakie oferuje FAKRO pozwala na wybór odpowiedniego typu konstrukcji, rozmiaru czy też koloru wg potrzeb Klienta. Firma FAKRO będąc jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce, w tym roku poszła o krok dalej po raz kolejny udowadniając swoje hasło przewodnie „okna dachowe, które wyprzedzają przyszłość”. W 2015 roku wprowadzone zostaje do produkcji okno do dachów płaskich, które dzięki specjalnej konstrukcji o wzmocnionej nośności oraz antypoślizgowej powłoce pozwala na swobodne chodzenie po nim umożliwiając bezproblemowe przemieszczanie się na tarasach czy też dachach. Dzięki temu, że powierzchnia okna DXW licuje się z powierzchnią pokrycia dachu, okna te nie tylko tworzą bezpieczną przestrzeń tarasu, którą można użytkować ale również nie zaburzają jego estetyki. Jest to zatem znakomite rozwiązanie w zabudowie tarasu czy dachu zielonego, pozwalające na uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni dachu z zachowaniem właściwości okna dachowego.

BUDOWA

Ościeżnica okna do dachów płaskich wykonana jest z wielokomorowych profili PVC częściowo wyprodukowanych z surowca przetworzonego. Wewnętrzna powierzchnia ościeżnicy jest biała. Tworzywo, z którego wykonane są profile charakteryzuje się dużą odpornością na działanie kwasów oraz bardzo małą chłonnością wilgoci, dlatego okno może być stosowane w każdym pomieszczeniu. Wnętrze profili wypełnione jest materiałem termoizolacyjnym, co dodatkowo poprawia parametry produktu. Dodatkowe profile dociskające materiał pokryciowy pod okapem ościeżnicy, ułatwiają wykończenie połączenia świetlika z pokryciem dachu. W oknach zastosowany jest bezpieczny i ciepły dwukomorowy pakiet szybowy o współczynniku przenikania Ug= 0,5 m2/K.

FUNKCJONALNOŚĆ

• Dzięki specjalnej, wzmocnionej konstrukcji oraz powłoce antypoślizgowej okno jest przystosowane do swobodnego chodzenia po nim. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku użytkowych tarasów/dachów, gdzie zlicowane z powierzchnią dachu okno nie tylko umożliwia swobodne i bezpieczne przemieszczanie się po powierzchni tarasu/dachu/okna ale również nie zaburza jego estetyki. Dzięki temu zdecydowanie poprawia się funkcja użytkowa tarasu/dachu
• Zoptymalizowana konstrukcja okna do dachów płaskich pozwala na montaż akcesoriów wewnętrznych.
• Dostępne w standardzie profile dociskające papę lub inny materiał pokryciowy pod okapem ościeżnicy, ułatwiają wykończenie połączenia okna do dachów płaskich z pokryciem dachu.
• Zadaniem okna jest dostarczanie naturalnego światła do wnętrz pod płaskim dachem.

BEZPIECZEŃSTWO
• Dzięki wzmocnionej konstrukcji, powłoce antypoślizgowej, bezpiecznemu pakietowi szybowemu z zewnętrzną szybą laminowaną okno typu DXW jest produktem na tyle bezpiecznym, że pozwala na swobodne przemieszczanie się po jego powierzchni.

OSZCZĘDNOŚĆ
• Okna do dachów płaskich zaprojektowane zostały w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła w pomieszczeniu.
• Wnętrze profili wypełnione jest materiałem termoizolacyjnym, który dodatkowo poprawia parametry cieplne produktu.
• Okno typu DXW dostępne jest z dwukomorowym, pasywnym pakietem o współczynniku Ug=0,5 m2/K.

Konspekt

Od kiedy na rynku: 2015

Cena produktu: W zależności od rozmiaru

Gwarancja produktu: 2 lata na okno, bezterminowa na gradobicie

Pogwarancja: Dostępny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny
 
Nagrody,opinie,rekomend.: Złoty Medal BUDMA 2015

Fakro Sp.z.o.o
33-300 Nowy Sącz, ul Węgierska 144a
Telefon/Fax: +18 4440444
fakro@fakro.pl

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • kolu, 2018-11-07 16:14:03

    Super wygląd i parametry

CZYTAJ WIĘCEJ