Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Klafs.

Fot. Klafs.
  • Autor: Konkurs Dobry Design 2016
  • 21 paź 2015 13:42

Sauna S1

Pierwsza na świecie sauna, która zmienia swoją wielkość i czyni to w zaledwie 20 sekund.

Radzimy zapomnieć o wszystkim, czego do tej pory dowiedzieliście się państwo o saunie – nie zapominając jednak odprężającego przeżycia. Przedstawiamy nową koncepcję marki Klafs – saunę S1. To pierwsza na świecie sauna, która za kompletnie zmienia swój rozmiar.

Każdy, kto chciał spełnić swoje marzenie o prywatnej saunie, potrzebował do tego właściwej przestrzeni. Wybrane miejsce przeznaczane było dokładnie pod budowę sauny i nie nadawało się do innego wykorzystania. Tak było kiedyś. Dlatego Klafs, lider pośród producentów saun, łaźni parowych i urządzeń wyposażenia SPA&Wellness rozwinął kompletnie nową, totalnie inną koncepcję: Saunę S1, saunę przyszłości. Decydującą zaletą nowej sauny marki Klafs jest małe zapotrzebowanie na przestrzeń. W pełni zamknięta ma zaledwie 60 cm głębokości, niczym tradycyjny mebel. Niemniej jednak, prawdziwego szyku saunie nadają wysokiej jakości detale i dużo miejsca, nawet dla całej rodziny.

Przez przycisk na nowym, minimalistycznym panelu sterującym zamieszczonym na froncie, sauna S1 w 20 sekund rozsuwa się do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność. Składa się z segmentów, które trzykrotnie zwiększają jej głębokość. Dzięki opatentowanemu systemowi eMove Technology, dzieje się to synchronicznie i bezgłośnie. Elastyczna technika połączenia pomiędzy pojedynczymi elementami sprawia, że sauna S1 z łatwością pokona drobne nierówności w podłożu, czego dowodem jest możliwość zastosowania jej na każdej posadzce.

System leżanek sauny S1 przy rozsunięciu kabiny bez wysiłku wysuwa się o 10 cm do przodu zapewniając tym samym dodatkowy komfort i wygodę. Kabinę można też wyposażyć w rozkładaną leżankę, która umożliwi korzystanie z sauny dwóm leżącym obok siebie osobom. W ten porosty sposób, szybko można podwoić powierzchnię leżenia.

Nowa sauna S1 Klafs została zaprojektowana jako kompletny, samowystarczalny system. Wspaniałe jest to, że miejsce, które dla niej wybierzemy zachowa dotychczasową funkcję - pokoju gościnnego, gabinetu, salonu. S1 pasuje do każdego wnętrza i w każdej chwili może je zmienić np. podczas przeprowadzki.

Całkiem nowy jest także tzw. Frame Stability Construction – niezwykle trwała, wykonana warstwowo, drewniana konstrukcja ścian. Oprócz tego, że jest do 40% lżejsza niż ta w tradycyjnej saunie, przy budowie sauny S1 udało się także zmniejszyć zużycie drewna o około 2/3. Pomimo to, jak wykazały serie testów, konstrukcja z łatwością radzi sobie z wahaniami wysokich temperatur i wilgotności. Panujący w saunie S1 klimat jest tak samo przyjemny, jak w saunie budowanej tradycyjnym sposobem.

Ilość stylizacji jaką Klafs oferuje przy saunie S1 jest niewątpliwie imponująca. Sauna S1 występuje
w trzech rozmiarach (S, M i L), w pięciu różnych wersjach obudowy (biel, biel satynowa, orzech, limba, dąb) i z czterema odmiennymi frontami (całkowicie przeszklony z przezroczystego szkła, z brązowego szkła, lustrzany, zamknięty z oknem w ścianie bocznej). Wykończenie wewnątrz jest wykonane z pozbawionego sęków drewna jodły kanadyjskiej Hemlock. Wnętrze sauny S1 można wedle życzenia ozdobić drewnem orzecha lub kontrastowo zdobionej limby, która ma pozytywny wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Ściany boczne, przód i sufit są pokryte tym samym, wybranym materiałem. Dodatkowo na życzenie istnieje możliwość wyposażenia sauny w okno usytuowane na bocznej ścianie. Dzięki temu sauna S1 posiada niebywale harmonijny design – bez względu na to, na jaką formę się Państwo zdecydują.

Najważniejsze zalety sauny S1:

- pierwsza na świecie sauna, która zmienia swoją wielkość i czyni to w zaledwie 20 sekund (złożona
ma jedyne 60 cm głębokości!),

- kompletny system,

- trzy wielkości do wyboru:

S - 172 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.),

M - 202 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.),

L - 232 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.).

- synchroniczny i bezdźwięczny system eMove Technology rozsuwa saunę S1 do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność, prawie trzykrotnie zwiększając jej głębokość,

- niezwykle wytrzymała konstrukcja Frame Stability Construction. Do 40% lżejsza, wykorzystująca o 2/3 drewna mniej niż przy budowie normalnej sauny,

- nowy, kompaktowy i bardzo wydajny piec VARIUS z eleganckim poszyciem,

- dzięki opracowanemu specjalnie dla sauny S1 systemowi Drive Home System piec VARIUS wyjeżdża automatycznie przy rozsuwaniu się sauny z wnęki umiejscowionej pod ławką,

- inteligentna koncepcja bezpieczeństwa eMove Safety Control (MSC): Czujnik bezpieczeństwa zatrzymujący kabinę, jeśli coś stanie na jej drodze. Elementy kabiny przemieszczające się tylko, gdy przyciski są wduszane w sposób ciągły. Sauna S1 zsunie się dopiero po ochłodzeniu pieca, natomiast piec nie rozpocznie się nagrzewać, gdy kabina nie będzie w pełni rozłożona. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ustawienie hasła do sterownika.

- nowy panel sterujący ML028: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy wyświetlacz z pięcioma dotykowymi klawiszami, możliwość zaprogramowania automatycznego nagrzania sauny na określoną godzinę, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem.

Najważniejsze akcesoria dodatkowe Klafs do sauny S1:

- SANARIUM® oferujące pięć form kąpieli w jednej saunie (klasyczną saunę, kąpiel tropikalną, kąpiel
w gorącym powietrzu, kąpiel aromatyczną oraz delikatną kąpiel parową),

- moduł wentylacji SCC: zużywa ok. 30% mniej energii, oczyszcza oraz osusza dostarczane i odprowadzane powietrze,

- nowy panel sterujący ML033: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy, dotykowy wyś-wietlacz, intuicyjne menu, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem, opcjonalnie interfejs WLAN dla zdalnej obsługi sauny S1 za pomocą aplikacji Klafs App,

- barwne światło Bellasensa z możliwością indywidualnego zaprogramowania (wmontowane w sufit),

- RelaxAudio System: tylna ściana sauny pełni funkcję membrany głośnika, muzykę można w prosty sposób przesłać za pomocą Bluetooth ze wszystkich urządzeń multimedialnych,

- składana leżanka podwajająca powierzchnię leżenia.

Klafs Sp. z o.o.
Bagatelka 2
62-320 Miłosław
tel. 61 438 39 20
info@klafs.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Forum Dobrego Designu

ORGANIZATOR

Organizatorzy

PARTNER GŁÓWNY

Partner Glówny Forum Dobry Design Anwis Partner Glówny Forum Dobry Design BoConcept Partner Glówny Forum Dobry Design Paradyż

PARTNERZY


PARTNERZY WSPIERAJĄCY


PATRONAT MEDIALNY