Fot. Klafs.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Fot. Klafs.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
21 paź 2015 13:42

Sauna S1

Pierwsza na świecie sauna, która zmienia swoją wielkość i czyni to w zaledwie 20 sekund.

Radzimy zapomnieć o wszystkim, czego do tej pory dowiedzieliście się państwo o saunie – nie zapominając jednak odprężającego przeżycia. Przedstawiamy nową koncepcję marki Klafs – saunę S1. To pierwsza na świecie sauna, która za kompletnie zmienia swój rozmiar.

Każdy, kto chciał spełnić swoje marzenie o prywatnej saunie, potrzebował do tego właściwej przestrzeni. Wybrane miejsce przeznaczane było dokładnie pod budowę sauny i nie nadawało się do innego wykorzystania. Tak było kiedyś. Dlatego Klafs, lider pośród producentów saun, łaźni parowych i urządzeń wyposażenia SPA&Wellness rozwinął kompletnie nową, totalnie inną koncepcję: Saunę S1, saunę przyszłości. Decydującą zaletą nowej sauny marki Klafs jest małe zapotrzebowanie na przestrzeń. W pełni zamknięta ma zaledwie 60 cm głębokości, niczym tradycyjny mebel. Niemniej jednak, prawdziwego szyku saunie nadają wysokiej jakości detale i dużo miejsca, nawet dla całej rodziny.

Przez przycisk na nowym, minimalistycznym panelu sterującym zamieszczonym na froncie, sauna S1 w 20 sekund rozsuwa się do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność. Składa się z segmentów, które trzykrotnie zwiększają jej głębokość. Dzięki opatentowanemu systemowi eMove Technology, dzieje się to synchronicznie i bezgłośnie. Elastyczna technika połączenia pomiędzy pojedynczymi elementami sprawia, że sauna S1 z łatwością pokona drobne nierówności w podłożu, czego dowodem jest możliwość zastosowania jej na każdej posadzce.

System leżanek sauny S1 przy rozsunięciu kabiny bez wysiłku wysuwa się o 10 cm do przodu zapewniając tym samym dodatkowy komfort i wygodę. Kabinę można też wyposażyć w rozkładaną leżankę, która umożliwi korzystanie z sauny dwóm leżącym obok siebie osobom. W ten porosty sposób, szybko można podwoić powierzchnię leżenia.

Nowa sauna S1 Klafs została zaprojektowana jako kompletny, samowystarczalny system. Wspaniałe jest to, że miejsce, które dla niej wybierzemy zachowa dotychczasową funkcję - pokoju gościnnego, gabinetu, salonu. S1 pasuje do każdego wnętrza i w każdej chwili może je zmienić np. podczas przeprowadzki.

Całkiem nowy jest także tzw. Frame Stability Construction – niezwykle trwała, wykonana warstwowo, drewniana konstrukcja ścian. Oprócz tego, że jest do 40% lżejsza niż ta w tradycyjnej saunie, przy budowie sauny S1 udało się także zmniejszyć zużycie drewna o około 2/3. Pomimo to, jak wykazały serie testów, konstrukcja z łatwością radzi sobie z wahaniami wysokich temperatur i wilgotności. Panujący w saunie S1 klimat jest tak samo przyjemny, jak w saunie budowanej tradycyjnym sposobem.

Ilość stylizacji jaką Klafs oferuje przy saunie S1 jest niewątpliwie imponująca. Sauna S1 występuje
w trzech rozmiarach (S, M i L), w pięciu różnych wersjach obudowy (biel, biel satynowa, orzech, limba, dąb) i z czterema odmiennymi frontami (całkowicie przeszklony z przezroczystego szkła, z brązowego szkła, lustrzany, zamknięty z oknem w ścianie bocznej). Wykończenie wewnątrz jest wykonane z pozbawionego sęków drewna jodły kanadyjskiej Hemlock. Wnętrze sauny S1 można wedle życzenia ozdobić drewnem orzecha lub kontrastowo zdobionej limby, która ma pozytywny wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Ściany boczne, przód i sufit są pokryte tym samym, wybranym materiałem. Dodatkowo na życzenie istnieje możliwość wyposażenia sauny w okno usytuowane na bocznej ścianie. Dzięki temu sauna S1 posiada niebywale harmonijny design – bez względu na to, na jaką formę się Państwo zdecydują.

Najważniejsze zalety sauny S1:

- pierwsza na świecie sauna, która zmienia swoją wielkość i czyni to w zaledwie 20 sekund (złożona
ma jedyne 60 cm głębokości!),

- kompletny system,

- trzy wielkości do wyboru:

S - 172 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.),

M - 202 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.),

L - 232 x 160 x 211 cm (szer./gł./wys.).

- synchroniczny i bezdźwięczny system eMove Technology rozsuwa saunę S1 do rozmiaru zapewniającego jej funkcjonalność, prawie trzykrotnie zwiększając jej głębokość,

- niezwykle wytrzymała konstrukcja Frame Stability Construction. Do 40% lżejsza, wykorzystująca o 2/3 drewna mniej niż przy budowie normalnej sauny,

- nowy, kompaktowy i bardzo wydajny piec VARIUS z eleganckim poszyciem,

- dzięki opracowanemu specjalnie dla sauny S1 systemowi Drive Home System piec VARIUS wyjeżdża automatycznie przy rozsuwaniu się sauny z wnęki umiejscowionej pod ławką,

- inteligentna koncepcja bezpieczeństwa eMove Safety Control (MSC): Czujnik bezpieczeństwa zatrzymujący kabinę, jeśli coś stanie na jej drodze. Elementy kabiny przemieszczające się tylko, gdy przyciski są wduszane w sposób ciągły. Sauna S1 zsunie się dopiero po ochłodzeniu pieca, natomiast piec nie rozpocznie się nagrzewać, gdy kabina nie będzie w pełni rozłożona. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ustawienie hasła do sterownika.

- nowy panel sterujący ML028: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy wyświetlacz z pięcioma dotykowymi klawiszami, możliwość zaprogramowania automatycznego nagrzania sauny na określoną godzinę, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem.

Najważniejsze akcesoria dodatkowe Klafs do sauny S1:

- SANARIUM® oferujące pięć form kąpieli w jednej saunie (klasyczną saunę, kąpiel tropikalną, kąpiel
w gorącym powietrzu, kąpiel aromatyczną oraz delikatną kąpiel parową),

- moduł wentylacji SCC: zużywa ok. 30% mniej energii, oczyszcza oraz osusza dostarczane i odprowadzane powietrze,

- nowy panel sterujący ML033: nowoczesny design ukryty w niewielkiej bryle, kolorowy, dotykowy wyś-wietlacz, intuicyjne menu, wysokiej jakości zasilanie dla bezgłośnej pracy i długiej żywotności, ochrona hasłem, opcjonalnie interfejs WLAN dla zdalnej obsługi sauny S1 za pomocą aplikacji Klafs App,

- barwne światło Bellasensa z możliwością indywidualnego zaprogramowania (wmontowane w sufit),

- RelaxAudio System: tylna ściana sauny pełni funkcję membrany głośnika, muzykę można w prosty sposób przesłać za pomocą Bluetooth ze wszystkich urządzeń multimedialnych,

- składana leżanka podwajająca powierzchnię leżenia.

Klafs Sp. z o.o.
Bagatelka 2
62-320 Miłosław
tel. 61 438 39 20
info@klafs.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Partner Główny

Partnerzy

Partnerzy Wspierający

Partner Instytucjonalny